single

Parki Wodne w Małopolsce. Termy Bania.

Do najbardziej popularnych parków wodnych małopolski należą podhalańskie termy, których w okolicach Krakowa nie brakuje. Łączą one zabawę i fantastyczną rozrywkę z wypoczynkiem, relaksem i działaniem prozdrowotnym. Do najbardziej cenionych obiektów tego typu należą Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. To fantastyczne miejsce dla młodych i starszych. Dla ceniących ciszę i spokój oraz dla fanów głośnych zabaw. Dla tych, którzy lubą komercyjny charakter popularnych kąpielisk i dla tych, którzy ponad wszystko przedkładają niesamowite widoki tatrzańskich szczytów, które można podziwiać bezpośrednio z basenów.

Strefa głośna

To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które muszą się gdzieś wyszaleć. Przypadnie również do gustu tym, którzy chcą ciekawie spędzić czas na basenie, nie płacą przy tym zbyt wiele. Mnóstwo tu atrakcji, które uprzyjemniają pobyt. Należą do nich dzika rzeka, gejzery denne, armatki wodne. Wokół basenów znajdują się leżanki bardzo chętnie wykorzystywane przez rodziców, którzy czuwają nad swoimi pociechami. Fantastyczną zabawą jest pobyt w specjalnej grocie, w której większą ekipą można wywołać sporej wielkości fale.

Największą popularnością cieszą się oczywiście zjeżdżalnie. Jest ich tutaj kilka. Szeroka umożliwia zjazdy na pontonach. Kolejna to dosyć długa i kręta czerwona rura. Zjeżdżalnia potocznie nazywana szybką pozwala rozpędzić się do naprawdę sporych prędkości. Do dyspozycji osób, które chcą pobawić się w większym gronie pozostaje bardzo szeroka, ale niewielka zjeżdżalnia, która doskonale nadaje się do zjazdów parami.

W parku wodnym nie mogło zabraknąć również popularnych jacuzzi. Znajduje się tu również samoobsługowy barek. Wybór dań jest niewielki, ale ceny całkiem przyzwoite.Strefa cicha
Z założenia ma być miejscem relaksu i odpoczynku i jako taka, powinna być wolna od głośnych aktywności. Nie znajdziemy tu, zatem zjeżdżalni i innych „głośnych” atrakcji. Jednak nazwa strefa cicha używana jest nieco na wyrost. W rzeczywistości panuje tu nieustanny szum, a gdy gości jest naprawdę dużo musimy liczyć się ze sporym ruchem i gwarem. Na leżakach można spędzić przyjemnie i leniwie czas, od czasu do czasu zanurzając się w relaksujących wodach.

Strefa Saun

Sauny w Termach Bania to jedna z najlepszych części tego obiektu. Wszyscy wielbiciele saun mogą liczyć na wysoki poziom tej strefy. Na wejściu otrzymujemy frotowe pareo, które zastępuje nasz strój kąpielowy. To jedna z niewielu saun w polskich parkach rozrywki, która stawia na nagość. Same pomieszczenia są czyste i pachnące. Połączenie kamienia i drewna sprawia przytulne wrażenie. Do dyspozycji gości pozostaje 5 saun o różnych temperaturach i wilgotności. Dzięki temu każdy może wybrać idealną opcję dla siebie. W ramach strefy przygotowano również tepidarium do spokojnego relaksu, ścieżkę do masażu stóp oraz niewielki basen wewnętrzny. Dla samych saun warto udać się do Białki Tatrzańskiej i odwiedzić słynne termy Bania.