single

Bałtycki Park Dinozaurów

Pomorze Zachodnie od lat jest słynie z wielu niezwykle atrakcyjnych miejsc. Urokliwe miasteczka, szerokie, piaszczyste plaże, tętniące życiem porty rybackie, zabytkowe latarnie morskie – to tylko niektóre z obiektów, jakie od lat cieszą się prawdziwym uznaniem wśród turystów z kraju i ze świata. Jedną z najciekawszych miejscowości w tej części kraju jest z pewnością Kamień Pomorski. Jest to piękne miasteczko uzdrowiskowe, które było niegdyś pierwszą stolicą Pomorza. Kamień Pomorski wabi i przyciąga swoim niezwykłym klimatem od lat. Nieopodal Kamienia Pomorskiego, mniej więcej w połowie drogi w stronę Dziwnówka, znajduje się maleńka miejscowość o dźwięcznej nazwie Wrzosowo. Jedną z atrakcji, dla których tysiące turystów przyjeżdża do Wrzosowa z najodleglejszych zakątków Polski (i nie tylko!), jest Bałtycki Park Dinozaurów.

Bałtycki Park Dinozaurów funkcjonuje we Wrzosowie od maja 2012 roku. Od tamtej pory stanowi jedną z najatrakcyjniejszych propozycji na spędzenie fantastycznego czasu w gronie najbliższych. Ten słynny pomorski park rozrywki jest idealnym miejscem do świetnej zabawy dla całej rodziny!

W Bałtyckim Parku Dinozaurów można poznać fascynujący świat tych pięknych stworzeń. W Parku stworzono niezwykle różnorodną ścieżkę edukacyjną. Poprzez spacer krętymi uliczkami Parku, w towarzystwie przepięknej nadmorskiej przyrody, można przenieść się w czasie w odległą epokę dinozaurów. Wizyta w Bałtyckim Parku Dinozaurów jest świetnym pomysłem na spędzenie interesującego popołudnia, jak również całego dnia. Ilość atrakcji, jaką przygotowali organizatorzy, zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. To idealne miejsce na relaks, zabawę i naukę – z pewnością docenią to zarówno mali, jak i nieco więksi odwiedzający. 

Wzdłuż trasy spacerowej znajdują się naturalnej wielkości makiety wieku gatunków dinozaurów z najróżniejszych zakątków świata. Dzięki wiernemu zachowaniu proporcji, można stanąć oko w oko z potęgą natury. 

Ale to nie wszystko – w obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów od niedawna funkcjonuje Park Safari Wrzosowo. Jest to uwielbiany przez najmłodszych park rozrywki w formie zbliżonej do ZOO, gdzie można na własne oczy zobaczyć zwierzęta żyjące współcześnie w najdalszych zakamarkach globu. Pobyt w Parku Safari Wrzosowo z pewnością jest okazją do poznania wielu gatunków zwierząt oraz do rodzinnego relaksu na świeżym powietrzu. W Parku Safari Wrzosowo swoje mieszkanie znalazły: alpaki, owce kameruńskie, świnki wietnamskie, strusie, lamy, kuce szetlandzkie, daniele, bażanty złociste, pawie oraz wiele innych gatunków zwierząt – zarówno tych udomowionych, jak i dzikich. 

Dla miłośników dobrej zabawy przygotowano również szereg innych atrakcji. Na terenie Bałtyckiego Parku Rozrywki znajdują się między innymi:
• place zabaw – różnorodne i bezpieczne miejsce do wyśmienitej zabawy dla małych i nieco większych odwiedzających,
• parki linowe – doskonała propozycja dla miłośników aktywności fizycznej,
• kolejna torowa Pirat – urocza ciuchcia, która zabierze w niezapomnianą podróż najmłodszych gości,
• quady – propozycja dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń, niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Z roku na rok w Bałtyckim Parku Dinozaurów przybywa najróżniejszych atrakcji i propozycji spędzenia czasu z najbliższymi. Wiele osób wraca tu regularnie – Park zmienia się i stale unowocześnia, zapewniając jednocześnie bezpieczną i komfortową zabawę dla całej rodziny.