single

Parki wodne w Polsce. Termy Maltańskie w Poznaniu.

Aquapark działający przy Termach Maltańskich w Poznaniu to prawdziwy raj dla małych i dużych. Obejmuje aż 16 mniejszych i większych basenów, o różnym poziomie wody, z rozmaitymi atrakcjami wodnymi. Znajdziemy tu wszystko, co niezbędne do dobrej zabawy w wodzie i wspaniałego relaksu. Cztery baseny zewnętrze, z których dwa są basenami całorocznymi zapewniają fantastyczne widoki na Jezioro Maltańskie. Plaża okalająca baseny dysponuje 600 leżakami. W tle słychać relaksującą muzykę. Tutaj naprawdę można wypocząć.

Szeroka oferta basenów

Amatorzy relaksu w wodzie z pewnością docenią wypływowy basen relaksacyjny. Czekają na nich silne wiry wody, specjalne wodne leżaki, kurtyna wodna oraz parasol wodny. Atrakcje są uruchamiane, co 10 minut i działają przez 10 minut. Znajduje się tu kilka stref relaksacyjnych. Wprost z basenu relaksacyjnego możemy się dostać do zewnętrznego basenu o głębokości 1,3 metra.
W basenie o głębokości od 0,2 do 2 metrów możemy zmierzyć się ze sztucznymi falami. Nie brakuje chętnych, do skorzystania z tej wyjątkowej atrakcji, która jest włączana cyklicznie. Sygnał dźwiękowy to znak, że fale zostaną uruchomione.

Najmłodsi są zachwyceni basenem ze statkiem pirackim wyposażonym w działa wodne oraz ster. Nad wodą wybudowaną ściankę wspinaczkową. Odpadając z niej wpadamy prosto do basenu o głębokości 1,3 metra. To naprawdę fantastyczna zabawa.
Chętni mogą skorzystać wody geotermalnej znajdującej się w basenach solankowych. Można się tu nie tylko zrelaksować. To doskonały sposób rehabilitacji. Kąpiele w wodzie solankowej działają fantastycznie w przypadku chorób narządów ruchu oraz schorzeń układu oddechowego. Zalecane są także w okresie rekonwalescencji. Doskonale wpływają na naszą odporność. W basenach solankowych można odpocząć na leżankach oraz siedziskach, które zapewniają hydromasaż.

Inne atrakcje Aquaparku Termy Maltańskie

W Aquaparku udostępniono mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji. Do najbardziej spektakularnych należy Zjeżdżalnia Multimedialna o długości 92,5 metra. W jej ciemnym wnętrzu wyświetlane są niesamowite efekty wizualne. Tunel wypełnia również ciekawe nagłośnienie. Niezwykłe wrażenia zapewniają unikatowe punkty świetlne oraz elementy stroboskopowe, czyli migające światła.

Zjeżdżalnie Kamikadze to moc wrażeń na najwyższym poziomie i spore wyzwanie dla wszystkich amatorów prędkości i ekstremalnych atrakcji wodnych. Zjeżdżalnie mają długości 23,4 metra i są gwarancją doskonałej rozrywki. Możemy na nich liczyć na naprawdę dużą prędkość. Ponieważ zjeżdżalnie są otwarte, emocje są jeszcze większe.

Na zjeżdżalni pontonowej można zaszaleć w parach, ale dostępne są również pontony jednoosobowe. Zjeżdżalnia umożliwia zdecydowanie szybszy ślizg. Ma długość 124 metrów, a jej meta znajduje się w basenie wewnętrznym.

Pozostałe atrakcje, z których również warto skorzystać to zjeżdżalnia zewnętrzna Dzika Rzeka, Zjeżdżalnia Rodzinna, Zjeżdżalnia Klasyczna, Zjeżdżalnia Turbo oraz Zjeżdżalnia Wielotorowa.