single

Najciekawsze atrakcje Parku Wodnego Energylandia

Wszyscy kochają parki wodne, to fakt. Nic dziwnego, w końcu dla wielu rodzin jest to możliwość wspólnego spędzenia kilku godzin na wspaniałych wodnych atrakcjach, co pozwala zapomnieć o codzienności i zacieśnić więzy rodzinne. Park wodny jest więc obowiązkowym punktem weekendu a park wodny w Eneryglandii gwarantuje niezapomniane chwile.

Park wodny w Energylandii stanowi wspaniałą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, co sprawi, że wizyta stanie się niezapomnianym doświadczeniem. Wakacje przeleżane plackiem na plaży mogą znudzić, woda w morzu może być za zimna i zbyt niebezpieczna na wodne szaleństwa i właśnie dlatego latem najlepiej wybrać się do tej wspaniałej krainy. Jeśli kochacie wodę, zabawę i wypoczynek, koniecznie zaplanujcie swój wakacyjny urlop w Energylandii. Oto najciekawsze atrakcje.

Water Park

Ta strefa została uruchomiona latem 2016 roku i naśladuje tropikalną wyspę z mnóstwem atrakcji, zakątków oraz wspaniałych wodnych zabaw. Będziecie mogli zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, popijając wyśmienity napój z Tropical Baru. Jest to idealne miejsce na swobodny relaks z całą rodziną pod okiem ratowników. Miejsce jest wprost przepiękne, wyróżniające się krystaliczną przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp. Dodajmy, że cała strefa jest dozorowana przez kilkunastu wykwalifikowanych ratowników, dlatego jest w pełni bezpieczna. Water Park składa się z 3 basenów z podgrzewaną wodą, o głębokości od 20 do 120 cm., rozmieszczonych na powierzchni 1800 metrów kwadratowych.

Tropical Fun

Przed wami ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun, która jest częścią funkcjonującej już w parku od 2016 roku strefy Water Park. Tropical Fun to jednak – jak wskazuje nazwa – głównie czysta zabawa. Czeka was mnóstwo emocji na 10 zjeżdżalniach, dostosowanych dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności. Znajdziemy również ekstremalne atrakcje jak np. Kamikadze, czyli zjeżdżalnia z zapadnią jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie. Warto dodać, że strefa Tropical Fun to największy otwarty park wodny w Polsce a zjeżdżalnia taka jak Exotik Fun jest jedyną taką atrakcją w kraju. Goście do dyspozycji otrzymują aż 300 pontonów 1 i 2 osobowych oraz ogromną plażę z leżakami – wszystko dla wytchnienia i relaksu. Należy pamiętać, że strefa jest czynna głównie w okresie letnim, ponieważ jej funkcjonowanie ma związek z pogodą i temperaturą.

Tropical Splash

Pora na zjeżdżalnię dającą mnóstwo frajdy! Ta atrakcja składa się z 6 torów zjeżdżalni. Nasza przygoda rozpocznie się na wysokości 9 metrów a zjazd odbywa się na specjalnych matach, co wyzwala naprawdę niesamowitą w doznaniu prędkość, aby finalnie zakończyć się radosnym pluskiem.

RMF MAXXX Kamikadze

Przede wami totalnie ekstremalna zjeżdżalnia, której start przyprawia o szybsze bicie serca. Otóż podłoga zapada się pod wami, co oznacza, że pionowo wpadacie w zupełnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, nabierając ogromnej prędkości. Chodzi o 90 metrów w dół z pułapu aż 15,5 metra! Możecie być pewni, że będzie to zupełnie niesamowite doznanie tylko dla najodważniejszych gości.

Tiki Ride

Jest to ogromna zjeżdżalnia, która zapewnia fenomenalną jazdę na specjalnych pontonach. Możecie podjąć wyzwanie w pojedynkę lub parami. Czeka was kilka naprawdę ostrych zakrętów, dających wrażenia podobne do tych, jakie towarzyszą przejażdżce na Roller Coasterach. Dodajmy, że trasa tej przygody ma długość aż 153 metrów a wysokość konstrukcji to aż 15,5 metra.