single

Parki Wodne w Małopolsce. Aqua Planet w Trzebini.

Aqua Planeta to duży, nowoczesny kompleks w skład, którego wchodzą baseny, jacuzzi, sauny oraz siłownia. Odbywają się tu liczne zajęcia w wodzie pod okiem profesjonalnych instruktorów. Natomiast nad bezpieczeństwem gości czuwają ratownicy WOPR. Obiekt posiada szatnię rodzinną przyjazną dla dzieci, szatnię damską, męską oraz szatnię dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych.

Strefa basenowa

Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek i treningi w wodzie, mogą skorzystać z sześciotorowego basenu sportowego o długości 25 metrów. Jego głębokość wynosi od 1, 40 do 1,80 metrów, zaś temperatura wody 25 do 28 stopni Celsjusza. Basen zapewnia wiec optymalne warunki do pływania. Tutaj możemy z powodzeniem ćwiczyć swoje mięśnie i poprawiać kondycję.

Basen rekreacyjny przeznaczony jest dla amatorów wodnych szaleństw oraz relaksu. Stworzono tu wiele atrakcji, które mają uprzyjemnić pobyt w wodzie, między innymi gejzery, kaskadę oraz tajfun. Największym powodzeniem cieszy się oczywiście zjeżdżalnia o długości 68 metrów. Liczne zakola sprawiają, że przejażdżka jest ekscytująca, a prędkość osiągana w trakcie zjazdu dosyć duża. W basenie panują doskonałe warunki do zabawy. Temperatura wody wynosi 28-30 stopni Celsjusza, a głębokość basenu rekreacyjnego od 0,6 do 1,2 metra.

Doskonały relaks zapewnia tutejsze jacuzzi, które rozluźnia wszystkie mięśnie i odpręża nasze ciało. Dodatkowym czynnikiem relaksującym jest temperatura wody, która w jacuzzi wynosi 30 do 34 stopni Celsjusza.

Strefa saun

Aqua Planet w Trzebini oferuje nie tylko atrakcje wodne. Dla zdrowia polecane są regularne wizyty tutejszych saunach. Pierwszą z nich jest sucha sauna fińska. Kąpiel w takiej saunie doskonale oczyszcza organizm z toksyn i wszelkich ubocznych produktów przemiany materii. To także fantastyczna wentylacja płuc. W trakcie zabiegów saunowych regeneruje się również nasza skóra. Sucha sauna przynosi uczucie odprężenia i relaksu. Nie ma lepszego sposobu na walkę z codziennym stresem. Po wizycie w saunie konieczne jest ochłodzenie ciała i udanie się w miejsce odpoczynku.

Sauna parowa rzymska jest najbardziej popularnym rodzajem sauny. Swoje początki ma w starożytnym Rzymie. Dzięki wizycie w saunie parowej nasz metabolizm przyspiesza, a węglowodany i lipidy spalają się o wiele szybciej. Następuje wzrost przepływu krwi, która rozprowadza do różnych części naszego organizmu niezbędne składniki odżywcze. Oczywiście zabiegi przynoszą pożądane rezultaty, gdy przeprowadzamy je regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Istnieje kilka wskazań do częstych wizyt w saunie. Są to przede wszystkim choroby przewlekłe takie, jak reumatoidalne zapalenie stawów czy zesztywniałe zapalenie stawów kręgosłupa oraz nawracające schorzenia płuc np. astma oskrzelowa czy przewlekłe zapalnie oskrzeli. Sauna parowa zdecydowanie poprawia naszą odporność i ogólny stan zdrowia. Zwiększa wydolność i poprawia krążenie krwi. Dodaje nam także energii. Nic dziwnego, że sauny w Aqua Planet cieszą się coraz większym zainteresowaniem.