single

Park Rozrywki Zatorland - moc nauki i zabawy w jednym!

Park rozrywki Zatorland to idealna propozycja na spędzenie czasu pełnego wrażeń i emocji dla całych rodzin. Ten niezwykły park, w którym dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę, jest właściwie kompleksem kilku obiektów. Wszystkie atrakcje zostały stworzone z myślą o najmłodszych, jak również o tych nieco starszych. Tematyka poszczególnych części jest niezwykle różnorodna, a cała masa atrakcji powoduje, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Park rozrywki Zatorland znajduje się w niewielkiej miejscowości Zator, leżącej nieopodal słynnych Wadowic. Świetna lokalizacja parku w połowie drogi między Wadowicami a Katowicami powoduje, że jest on najbardziej lubianym przez rodziny parkiem rozrywki w Małopolsce i jednym z najczęściej odwiedzanych parków w całym kraju. 

W obrębie kompleksu znajdują się trzy profesjonalnie zaaranżowane parki tematyczne: Park Dinozaurów, Park Mitologii oraz Park Owadów. Przestrzeń parków to idealne miejsce na poznawanie niezwykłych historii, zaznajamianie się z ciekawostkami mitologicznymi oraz zagłębianie się w fascynujący świat przyrody. Pobyt w parkach tematycznych to ponadto wspaniała okazja do zrelaksowania się i wypoczęcia w otoczeniu pięknej przyrody. Dla miłośników świetnej zabawy stworzono ponadto niezwykły Lunapark, zapewniający moc atrakcji i kapitalną zabawę dla całej rodziny. W Lunaparku czeka na was Kino 5D Extreme, diabelski młyn, kolorowe karuzele, basen z łódkami, loterie, zjeżdżalnie, trampoliny i wiele innych atrakcji. 

Park ruchomych dinozaurów jest największym tego typu parkiem tematycznym w całej Europie Środkowej. Wizyta w tym miejscu w rewelacyjny sposób przeniesie nas w czasie do epoki wielkich gadów. Dla dzieci to niezwykła atrakcja i kapitalna okazja do stanięcia oko w oko z tymi niesamowitymi stworzeniami. Ścieżka wiedzie przez gęsty las, co sprawia, że zwiedzaniu cały czas towarzyszy atmosfera tajemniczości. Pomiędzy drzewami znajduje się ponad 100 figur dinozaurów oryginalnych rozmiarów. Większość z eksponatów jest ruchoma i wydaje dźwięki, dzięki czemu można wyobrazić sobie, że obserwuje się ich zachowanie w naturalnym środowisku. Na gości czekają między innymi imponujące roślinożerne Zauropody, słynny drapieżny tyranozaur T-Rex oraz hit tegorocznego sezonu – gigantyczny Argentynozaur. Ale to nie wszystko – na końcu ścieżki tematycznej znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie można zobaczyć ogromną kolekcję prawdziwych skamielin. Dla dzieci przygotowano również Warsztaty Młodego Paleontologa. 

W Parku Owadów można spotkać ogromne owady. Wszystkie eksponaty mają rozmiar dorosłego człowieka! Podczas spaceru ścieżką dydaktyczną zwiedzający mogą zobaczyć szesnaście gigantycznych owadów. Pośród nich znajdziemy konika polnego, biedronkę, skorpiona, modliszkę, mrówkę, stonkę, jelonka rogacza muchę, skorka, żuka rohatyńca, larwę motyla i karalucha. Na terenie parku można obejrzeć również wystawę prawdziwych spreparowanych owadów z różnych stron świata.

Park Mitologii znajduje się w znacznej części na wodzie. Sprawia to, że możemy jednocześnie rozwiązywać mitologiczne zagadki i relaksować się przebywaniem w przepięknym miejscu pośrodku natury. Woda pełni tutaj niezwykle ważną rolę – w parku znajduje się cała masa różnorodnych fontann. Cała aranżacja nawiązuje stylistycznie do starożytnej Grecji. 

W sezonie 2018 specjalnie dla gości przygotowano kolejne niezwykłe atrakcje. Na odwiedzających Park Dinozaurów czeka największy na świecie ruchomy dinozaur Argentynozaur (gigantyczna konstrukcja o wysokości 35 metrów robi naprawdę ogromne wrażenie!). Natomiast w Parku Mitologii gości przywita ruchomy, pięciometrowy Cyklop.