single

TOP 3 atrakcje Aqualantis, które trzeba poznać

Aqualantis to najnowsza strefa tematyczna największego parku rozrywki w Polsce - Energylandii. Opowiada ona historię mitycznej Atlantydy, zatopionej przed wiekami. Choć wyspa miała zostać skazana na zapomnienie w podmorskich odmętach, tak się nie stało i dziś poszukiwacze przygód z całej Europy mogą poznać ten wyjątkowy świat i zmierzyć się z siłą potężnego władcy mórz - Abyssusa. Które atrakcje Aqualantis przykuwają największą uwagę zwiedzających?
 
Strefa została otwarta 14 lipca 2021 roku - dokładnie w 7. urodziny Energylandii. Na odwiedzających czekają fantazyjne rollercoastery, morskie karuzele, ekstremalne urządzenia, a nawet strefa specjalnych wodnych pokazów. Czy jesteście gotowi poznać podmorski świat Aqualantis?
 

Poznaj Abyssusa - największy rollercoaster Atlantydy

Perłą w podmorskiej koronie Aqualantis jest rollercoaster Abyssus, wzniesiony w miejscu dawnej świątyni potężnego władcy mórz. Wagoniki tej wyjątkowej kolejki osiągają prędkość nawet 100 km/h, a cały przejazd rollercoasterem trwa aż dwie minuty! Liczne inwersje i przyspieszenia sprawiają, że przejazd Abyssusem to niezapomniane wydarzenie. Wyjątkowej atmosferze sprzyjają również wodne efekty - wodospady, jeziora i fontanny. Cała konstrukcja, choć znajduje się nad wodą, zaprojektowana jest w ten sposób, aby się nie zmoczyć. Z kolejki mogą korzystać już dzieci o wzroście 120 cm, a ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić pamiątkowe zdjęcie z tej szalonej atrakcji.
 

Tidal Wave Twister - nowa atrakcja Energylandii!

Tidal Wave Twister to urządzenie, jakiego Energylandia jeszcze nie widziała! Jest to rodzaj karuzeli, w której okrągłe gondole obracają się wokół własnej osi, poruszając się po półokrągłym torze. Zmienne prędkości, nieprawdopodobne przeciążenia i szalone wirowanie sprawia, że jest to prawdziwa gratka dla każdego amatora mocnych wrażeń. Wszystko to oczywiście osadzone w starożytnym, podmorskim klimacie Atlantydy. 
 

Karuzele i kolejki to nie wszystko!

Energylandia to nie tylko karuzele i rollercoastery, ale także wyjątkowe pokazy i atrakcje. W strefie Aqualantis znajdziecie m.in. punkt Aqua Jump, w którym podziwiać można fenomenalne, wodne widowisko. Powietrzne ewolucje i akrobacje oraz brawurowe skoki do wody z trampoliny zachwycą każdego amatora sportów ekstremalnych. Dla dzieci to także wyjątkowy pokaz możliwości ludzkiego ciała. Udział w tym specjalnym spektaklu to doskonały pomysł, aby na chwilę odetchnąć od poszukiwań podmorskich skarbów Atlantydy. Podobnie jak w innych strefach Energylandii, w Aqualantis nie ma miejsca na nudę!