single

Poznaj wszystkie strefy największego parku rozrywki w Polsce

Wybierając się do Energylandii często zależy nam na skompletowaniu odpowiedniej ekipy do wspólnej zabawy. Jak wiadomo najlepsza zabawa to ta w gronie lubiących się nawzajem ludzi. Werbujemy więc przyjaciół, znajomych lub rodzinę na nasz wymarzony wyjazd. Czasem jednak może trafić się ktoś kto kwestionuje obrany przez nas kierunek lub nie do końca wie czego może się na miejscu spodziewać. Warto wówczas zwrócić uwagę na różnorodność oferty jaką mamy do wyboru. Zobaczmy czym charakteryzują się poszczególne strefy Parku.

Strefa zabawy

W Energylandii znajdziemy aż pięć tematycznych stref, które znacząco się od siebie różnią. Na początek warto pamiętać, że konkretną strefę tworzą urządzenia i obiekty, które niekoniecznie znajdują się w jednej określonej części Parku. Przykładowo już z daleka, zanim jeszcze przekroczymy bramę wejściową zauważymy, że wielkie roller coastery rozlokowane są w większej odległości od siebie, w różnych krańcach terenu. Choć tworzą jedną strefę nie są umieszczone obok siebie ze względu na swoją wielkość lub tematyczne dodatki związane z ich funkcjonowaniem. Odmiennym przykładem mogą być za to zjeżdżalnie, oraz atrakcje wodno plażowe. Tutaj ze względu na charakter atrakcji oraz to, że wymagany jest strój kąpielowy zdecydowano się na umieszczenie wielu urządzeń w bliskiej odległości od siebie, aby ułatwić gościom poruszanie się między nimi. Za daną strefę uznajemy więc atrakcje, które łączy jakiś konkretny motyw, przeznaczenie lub grupa odbiorców. Mamy tu do wyboru bajkolandię, strefę familijną, strefę ekstremalną, water park oraz nowo otwarty smoczy gród. Jak widać jest w czym wybierać. Przyjrzyjmy się bliżej atrakcjom poszczególnych stref.

Bajkolandia

Jak sama nazwa wskazuje strefa ta pozwala uczestnikom zabawy przenieść się w bajkowy świat niezwykłych przygód i wesołych bohaterów, którzy przy okazji są symbolami Energylandii. Atrakcjami, które warto tu zaliczyć są np zjeżdżalnia arctic fun oraz latające huśtawki. Strefa przeznaczona jest dla najmłodszych uczestników zabawy.

Strefa familijna, czyli coś dobrego dla każdego członka rodziny!

W porównaniu do bajkolandii jest nieco bardziej zróżnicowana. Znajdziemy tu atrakcje przeznaczone dla większej liczby uczestników na raz np dla rodziców z dzieckiem. Dodatkowo do strefy tej zaliczane są także większe obszary tematyczne, które można poznawać całą rodziną jak np wioska szwajcarska, planetarium czy wioska wikingów. Przykładowe atrakcje jakie możemy tu znaleźć to viking ride - przejażdżka łodzią vikingów, lub atlantis - spływ rzeką pełną wodospadów.

Ekstremalne atrakcje i pozostałe strefy

Strefa ekstremalna składa się z kilku najbardziej znanych atrakcji Energylandii. Znajdziemy tu mega coaster Hyperion, na którym osiągana prędkość dochodzi do 142 kilometrów na godzinę. Porównywalną kolejkę górską w Europie znajdziemy jedynie w tematycznym parku ferrari. Kolejną rekordową konstrukcją jest Zadra - największy na świecie roller coaster o konstrukcji hybrydowej zbudowany z drewnianego rusztowania oraz stalowych szyn kolejki. Wciąż możemy być jednymi z pierwszych użytkowników Zadry ponieważ jej premiera miała miejsce 22 sierpnia 2019 roku. Przy okazji warto sprawdzić również Smoczy gród, który sam w sobie tworzy osobną strefę, gdzie poznamy świat średniowiecznych baśni i legend. Najmłodsi również znajdą tu coś dla siebie. Na koniec warto pamiętać również o wodnej strefie water park, gdzie możemy zrelaksować się na plaży lub zaszaleć na wielu ekstremalnych zjeżdżalniach jak np. Kamikaze!