single

Aqua Park we Wrocławiu - jakie atrakcje tam na nas czekają?

Do odwiedzenia największego miasta Dolnego Śląska nie trzeba namawiać chyba nikogo. Przez wielu jest ono uznawane za najpiękniejsze miasto w Polsce. Z pewnością jest w tym wiele prawdy – Wrocław ma w sobie coś magicznego, co przyciąga i wabi rzesze turystów z całej Polski, a nawet zza granicy. Oprócz malowniczego Ostrowa Tumskiego, przepięknego Rynku Starego Miasta, jednego z najlepszych uniwersytetów w Polsce (Uniwersytetu Wrocławskiego), miasto jest atrakcyjne turystycznie jeszcze z jednego względu. Chcesz odpocząć po całodziennym zwiedzaniu? Potrzebujesz zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy? Pragniesz zadbać o kondycję fizyczną, a przy tym zaznać szalonej zabawy w gronie najbliższych? Koniecznie odwiedź wrocławski Aquapark!

Aquapark we Wrocławiu to obiekt niezwykle nowoczesny i zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających gościach. Na terenie kompleksu znajduje się ogromna ilość różnorodnych atrakcji, dzięki czemu wspaniała zabawa czeka zarówno na rodziny z dziećmi, jak i na grupy przyjaciół czy gości indywidualnych.

Na terenie obiektu znajdują się całoroczne baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Goście Aquaparku mogą skorzystać zarówno ze strefy rekreacyjnej, jak i poćwiczyć umiejętności pływackie na jednym z szerokich torów basenów sportowych. Do dyspozycji gości pozostaje również strefa saun, gdzie można oddać się błogiemu relaksowi, a także strefa fitness, gdzie można zadbać o swoje ciało pod okiem najlepszych instruktorów. 

Sercem Aquaparku jest obszerna strefa basenów rekreacyjnych. W strefie wewnętrznej czekają na ciebie:
• basen z falami – zaznasz tu prawdziwego relaksu zanurzając się w wodzie o przyjemnej temperaturze 30ºC (głębokość basenu: 0 – 200 cm),
• leniwa rzeka – przechodząc przez rzekę poczujesz, jak delikatne fale łagodnie opływają całe twoje ciało (głębokość basenu: 72 cm, temperatura wody: 32ºC),
• zaprojektowana specjalnie dla dzieci strefa basenów o temperaturze wody 35ºC i głębokości do 50 cm; w tej części znajduje się uwielbiany przez najmłodszych okręt piracki i armatki wodne.
W strefie rekreacyjnej znajdują się również cztery nowoczesne jacuzzi, z których możesz korzystać do woli w przerwie pomiędzy kolejnymi atrakcjami. 
Masz ochotę na wodne szaleństwo pod gołym niebem? Koniecznie odwiedź strefę rekreacyjnych basenów zewnętrznych. Do dyspozycji gości pozostaje basen solankowy oraz duży basen rekreacyjny. Możesz delektować się tutaj wspaniałą wodną zabawą, a jednocześnie oddychać świeżym powietrzem. 
W strefie sportowej znajdują się cztery profesjonalne tory pływackie o długości 25 metrów. Trzy z nich mają głębokość 180-200 cm, natomiast jeden jest głęboki na 90 cm. Temperatura wody w basenach pływackich wynosi 27ºC.

Ponadto na gości czekają niesamowite atrakcje, dzięki którym można poczuć naprawdę mocny zastrzyk adrenaliny:
• zjeżdżalnia Black Hole,
• zjeżdżalnia Turbo,
• zjeżdżalnia pontonowa Magic Eye,
• skocznia High-Fly,
• zjeżdżalnia dziecięca,
• zjeżdżalnia rodzinna,
• nowoczesna zjeżdżalnia multimedialna. 

Wrocławski Aquapark to fantastyczne miejsce na spędzenie całego dnia z rodziną i przyjaciółmi. Goście zmotoryzowani mają do dyspozycji wygodny i obszerny parking, znajdujący się przed samym wejściem do obiektu. Bez problemu można dojechać tutaj również pojazdami komunikacji miejskiej. 

Masz ochotę zjeść coś pysznego w przerwie między kolejnymi atrakcjami? Nic prostszego – specjalnie dla ciebie organizatorzy przygotowali restaurację i bistro, w których zamówisz smaczne posiłki bez konieczności wychodzenia z budynku.