single

Jesienna wycieczka do Energylandii

Polska jesień w tym roku jest wyjątkowo ciepła i słoneczna. Prognozy podają, że możemy liczyć na piękną pogodę przez cały wrzesień i październik. Warto więc skorzystać z ostatnich promieni Słońca i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Według wielu jesień jest doskonałą porą na bliższe lub dalsze wycieczki. Temperatury w tym roku są wręcz idealne do rodzinnych wyjazdów za miasto. Po wyjątkowo upalnym lecie nadszedł czas, gdy Słońce nie operuje aż tak mocno, a jednocześnie nie musimy się jeszcze owijać w szaliki i zakładać ciepłych swetrów. Gdzie wybrać się na jesienną wyprawę w Małopolsce? Jakie miejsca warto odwiedzić z najbliższymi? Przedstawiamy garść pomysłów na jesienny wypoczynek w województwie małopolskim.

Kraków i okolice

Jesień to najlepszy czas na zwiedzanie Krakowa. Mniejsza ilość turystów zdecydowanie sprzyja spokojniejszemu spacerowaniu po klimatycznych uliczkach Grodu Kraka. Polecamy także zwiedzenie okolic Krakowa: przede wszystkim Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Najbliższe okolice Krakowa słyną także z różnorodności atrakcji dla miłośników spędzania czasu na łonie natury. Warto wybrać się na spacer do którejś z licznych dolinek podkrakowskich (np. Będkowskiej, Bolechowickiej), odwiedzić Ojcowski Park Narodowy czy pojechać na wycieczkę do Zamku w Pieskowej Skale lub do Zamku Korzkiew.

Jesień w Energylandii

Jesień to doskonały czas na rodzinną wycieczkę do parku rozrywki. Zdecydowanie najciekawszym miejscem jest pod tym względem Energylandia, znajdująca się niecałe 40 minut drogi od Krakowa. Park mieści się w małej miejscowości Zator, położonej kilkanaście kilometrów od słynnych Wadowic. Dlaczego warto przyjechać tu właśnie jesienią? Przede wszystkim ze względu na mniejsze ilości turystów. W lecie Energylandię odwiedzają prawdziwe tłumy; jesienią frekwencja jest nieco mniejsza. Możemy więc swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji bez konieczności stania w długich kolejkach. W okresie jesiennym czynne jest wszystkich pięć stref tematycznych, łącznie ze strefą zabaw wodnych Water Park (z tym zastrzeżeniem, że ta ostatnia jest otwarta w dniach o temperaturze powyżej 20°C). Z roku na rok Energylandia rozwija się coraz bardziej. Wciąż podejmowane są nowe inwestycje, dlatego park zmienia się w błyskawicznym tempie. W sezonie 2019 oddano do użytku nową strefę tematyczną Smoczy Gród, rozszerzającą powierzchnię parku rozrywki o kolejne pięć hektarów. Docelowo w kolejnych latach Energylandia ma zostać rozbudowana aż do 150 ha!

Jeden dzień w Energylandii

Jeśli planujemy pobyt jednodniowy, do Energylandii najlepiej przyjechać już wczesnym przedpołudniem. Bramy wesołego miasteczka otwierane są o godzinie 10:00, a zabawa trwa do 18:30. Energylandię możemy odwiedzić we wszystkie dni tygodnia aż do zakończenia sezonu, które jest przewidziane na 27 października. Nie zastanawiajcie się dłużej! Już teraz zaplanujcie pobyt w Energylandii.