single

Sposób na upały: Water Park Energylandia

Ciepłe, letnie dni zachęcają do spędzania czasu nad wodą. W tym roku nie tylko wakacje, ale i cały wrzesień ma być wyjątkowo upalny. Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się do parku wodnego.

Parki wodne w Polsce

W Polsce istnieje całe mnóstwo aquaparków. Jedne z nich są większe, inne mniejsze, zaś wszystkie łączy jedno: w każdym znajdują się baseny i urządzenia służące rekreacji. Baseny kąpielowe charakteryzują się różną głębokością, a także różnym kształtem. Oprócz basenów rekreacyjnych, w niektórych parkach wodnych znajdują się również baseny sportowe z wydzielonymi torami do pływania. Baseny sportowe najczęściej są głębsze oraz dłuższe od pozostałych.

Niektóre baseny wyposażone są również w dodatkowe funkcje, na przykład bicze wodne czy sztuczne fale. Do atrakcji parków wodnych należą też różnego typu zjeżdżalnie, sztuczne rzeki, fontanny i gejzery wodne. Większość parków wodnych w Polsce jest obiektami krytymi. Jednak można spotkać również aquaparki otwarte, czyli takie znajdujące się na świeżym powietrzu. Spośród wszystkich zewnętrznych parków wodnych na szczególną uwagę zasługuje Water Park Energylandia. Jest to największy, a zarazem jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Dlaczego akurat on? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Energylandia

Park Rozrywki Energylandia powstał w 2014 w małej miejscowości Zator, znajdującej się na granicy Śląska i Małopolski. Wesołe miasteczko od samego początku było tworzone z myślą gościach z każdej kategorii wiekowej: zarówno dzieciach, jak i dorosłych. Teren Energylandii zajmuje obecnie powierzchnię ponad 30 hektarów, co czyni go największym parkiem rozrywki w Polsce. W Energylandii znajduje się prawie osiemdziesiąt atrakcji i różnego typu urządzeń rekreacyjnych. Na terenie parku do niedawna funkcjonowały cztery strefy tematyczne: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna i Water Park.

Kilka tygodni temu miało miejsce otwarcie zupełnie nowej części parku, nazwanej Smoczym Grodem. Park Rozrywki Energylandia oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Priorytetem jest tutaj wyjątkowa i w pełni bezpieczna zabawa dla całej rodziny. Na terenie Energylandii znajdują się ponadto sklepy z pamiątkami i restauracje. Uczestnicy mogą też brać udział w licznych pokazach i widowiskach, odgrywanych w formie przedstawień w każdy dzień otwarcia parku.

Energylandia Water Park

Water Park stał się jedną z części Energylandii 2016 roku, stając się od razu prawdziwym hitem. Obecnie jest on największym polskim parkiem wodnym pod gołym niebem. Od czerwca 2018 Water Park został rozszerzony o dodatkową strefę atrakcji wodnych Tropical Fun, w której uruchomiono m.in. dziesięć nowych zjeżdżalni. Water Park Energylandia jest czynny w godzinach otwarcia wesołego miasteczka i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (minimalna temperatura powietrza musi wynosić 20 stopni Celsjusza).

Podobnie jak w pozostałych częściach Energylandii, w strefie Water Park znajdują się atrakcje dla gości w każdym wieku. Dla najmłodszych przygotowano brodzik z fontannami i ogromny drewniany statek ze zjeżdżalniami. Strefa Tropical Fun zawiera atrakcje o większym stopniu intensywności, odpowiednie dla młodzieży i dorosłych. Znajdują się tu zjeżdżalnie, sztuczna rzeka z rwącym nurtem, pontony jedno- i dwuosobowe oraz atrakcje ekstremalne. Do tych ostatnich należy zjeżdżalnia Kamikadze, która zaczyna się na wysokiej wieży z odsuwającą się spod nóg podłogą. W Water Park są także miejsca do odpoczynku i relaksu, m.in. piaszczyste plaże z leżakami.