single

Ekstremalna zabawa w Energylandii

Energylandia to miejsce dla tych, którzy kochają dobrą zabawę i poszukują niezapomnianych wrażeń. Ten największy w Polsce park rozrywki leży w Zatorze, niedaleko od Krakowa czy Katowic i zbudowano go z pomocą europejskich funduszy, pozyskanych w ramach programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Park może pochwalić się wyjątkowo bogatą ofertą atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Energylandia to świat wspaniałych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, gdzie każdy gość na pewno znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się do parku rozrywki w Zatorze, nieważne czy samemu, z rodziną czy przyjaciółmi, ponieważ zawsze panuje tam świetna zabawa. Atrakcji jest mnóstwo, ale dzisiaj skupimy się na tych bardziej ekstremalnych.

Energylandia zajmuje obszar 26 hektarów, a cała powierzchnia została podzielona na tematyczne strefy, których jest ich pięć - Bajkolandia, Waterpark, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna i Show. Każda strefa oferuje innego rodzaju atrakcje, dostosowane odpowiednio do dedykowanych grup wiekowych i odbiorców, przy czym strefa ekstremalna przeznaczona jest dla miłośników naprawdę mocnych wrażeń. Znajdujące się tutaj atrakcje przyprawią was o zawrót głowy i dostarczą dużej dawki adrenaliny. Kolejki osiągają tu zatrważająco wysokie prędkości oraz wysokości. Znajdziecie tutaj najwyższą kolejkę w kraju czy najszybszą w Europie. Warto dodać, że są tu maszyny, które pozwolą wam poczuć na własnej skórze uczucie nieważkości, po czym brutalne przeciążenie przygwoździ was na powrót do siedzeń. To strefa tylko dla ludzi o mocnych nerwach i kochających wyzwania!

Hyperion

To kolejka typu roller coaster. Oznacza to, że tor składa się z wysokich podjazdów oraz szybkich zjazdów a sam przejazd jest wyjątkowo dynamiczny i osiąga duże prędkości. Warto dodać, że jest to najszybsza konstrukcja tego typu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Hyperion to naprawdę duże przedsięwzięcie, zakończone sukcesem, o czym świadczą opinie gości parku. Konstrukcja robi ogromne wrażenie już w kontakcie wizualnym, a przejażdżka zapiera wręcz dech w piersiach. Możecie być pewni, że bez krzyków się nie obędzie.

Formuła

To również roller coaster, który podczas jednego przejazdu zabiera 16 pasażerów i zapewnia im wyjątkowo ekscytujący przejazd na trasie 560 metrów. Warto dodać, że jest to najnowocześniejsza tego typu konstrukcja w Europie Środkowej, która posiada najwyższe parametry bezpieczeństwa. Ponadto atrakcja należy do typu „Launched Coaster”, co oznacza, że osiąga maksymalną prędkość wagoników pociągu w jak najkrótszym czasie. Formuła z magnetycznym systemem napędu wystrzeliwuje wagoniki niczym pocisk, z przyspieszeniem generującym przeciążenia dochodzące prawie do 4,5 g! To jednak nie wszystko, ponieważ prędkość 100 km/h jest uzyskiwana w początkowej fazie rozpędu już w przeciągu 2 sekund. Jest to jedna z najciekawszych przejażdżek w parku, polecana dla osób spragnionych naprawdę mocnych wrażeń.

Aztec Swing

Chodzi o kolejne ekstremalne urządzenie w postaci ogromnego wahadła, kręcącego się na różne strony oraz wokół własnej osi z olbrzymią prędkością po prawie 27 metrowej średnicy koła. Dodajmy, że w czasie działania urządzenie generuje przeciążenia dochodzące do 4,5 g. Oznacza to, że przeciętny człowiek o wadze 75 kg, będzie odczuwał swoją wagę jako prawie 340 kg! To naprawdę ciężka przeprawa!

Speed Water Coaster

Jest to największy i najszybszy na świecie Speed Water Coaster bijący wszystkie możliwe, światowe rekordy wysokości i prędkości. Jest to idealna propozycjąadla amatorów ekstremalnych przeżyć. Atrakcja wznosi pasażerów na ponad 60 metrów wysokości i osiąga prędkość około 110 km/h! Tak gorące wrażenia zostaną schłodzone hektolitrami wody.