single

Inwałd Park w okolicach Andrychowa

Inwałd jest niewielką wsią położoną w urokliwym miejscu na wschód od Andrychowa. Można łatwo dojechać tutaj drogą krajową nr 52. Inwałd z dwóch stron jest otulony masywami beskidzkich wzniesień – z jednej strony jest to Beskid Andrychowski, z drugiej zaś Pogórze Śląskie. W tak malowniczo położonej miejscowości, nad którą góruje szczyt Ostrego Wierchu, znajduje się jeden z najbardziej znanych parków rozrywki w całej Polsce, słynny Inwałd Park. Co roku odwiedzają go rzesze turystów spragnionych świetnej zabawy i pragnących spędzić fantastyczny czas w gronie całej rodziny. 

Inwałd Park to kompleks czterech niezwykle różnorodnych parków rozrywki. Każdy z nich jest inny, dlatego obiekt od lat cieszy się ogromną popularnością wśród gości z Małopolski i całego kraju. W każdym parku tematycznym znajdziemy całą masę świetnych atrakcji dla całej rodziny. Odwiedzenie parku to kapitalna propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia – jednak na skorzystanie ze wszystkich atrakcji potrzebny jest z pewnością cały dzień. Pobyt w Parku Inwałd to świetny pomysł na czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Inwałd Park to tak naprawdę cztery różne parki rozrywki:
• Dinolandia,
• Park Miniatur Świat Marzeń (który z pewnością jest prawdziwym znakiem rozpoznawczym tego miejsca),
• Warownia Inwałd, 
• Ogród Jana Pawła II.

Park Miniatur Świat Marzeń jest wizytówką całego parku w Inwałdzie. Jest on bardzo znany i uwielbiany przez turystów w każdym wieku. znajdują się tutaj miniatury najbardziej znanych zabytków z całego świata. Na niektórych makietach z ogromną precyzją oddano nawet całe place czy skwery, na przykład watykański Plac Świętego Piotra. Zwiedzając Park Miniatur można odbyć niesamowitą podróż dookoła całego świata. Wszystkie eksponaty wykonano z niezwykłą dbałością o szczegóły, co od lat zachwyca nawet najbardziej profesjonalnych znawców sztuki. Na terenie Parku Miniatur Świat Marzeń znajduje się ponad pięćdziesiąt różnych obiektów i budynków. Goście mogą podziwiać na przykład Zamek w Malborku, Big Bena, Krzywą Wieżę w Pizie, Wieżę Eiffla, Biały Dom, Wielki Mur Chiński, Akropol, Panteon czy Statuę Wolności. Każdy z eksponatów jest prawdziwą perłą architektury światowej. Większość budynków jest wykonana w jednej skali, co powoduje że z łatwością można porównywać je między sobą. Wyjątkiem jest wspomniany wcześniej Plac Świętego Piotra, w skali 1:15, jak również kompleks wenecki w skali 1:10.

Oprócz miniaturowych cudów architektury na terenie Parku Miniatur znajduje się Lunapark, Koło Młyńskie, Kino 5D Max, Symulator, Dzika Rzeka, zielony labirynt, rollercoaster oraz Egipt Horror Show. Na terenie obiektu znajduje się też kilka punktów gastronomicznych oraz sklepy z pamiątkami.

Dla miłośników natury i historii czekają atrakcje Dinolandii. Na ogromnym obszarze 4.5 ha odwiedzający mogą podziwiać eksponaty najróżniejszych dinozaurów z całego świata. Znajdują się tutaj zarówno makiety ogromnych dinozaurów roślinożernych, jak również najsłynniejszych drapieżników. Na gości czeka również cała masa atrakcji, stanowiących fantastyczne urozmaicenie czasu spędzonego na poznawaniu historii wielkich gadów.

W Średniowiecznej Warowni czeka nas prawdziwa podróż w czasie. Na malowniczym wzniesieniu z kamienia znajduje się najprawdziwszy gród średniowieczny. Osada z każdej strony jest otoczona drewnianymi balami. Wszystkie elementy aranżacji Warowni nawiązują do oryginalnych budowli, przedmiotów i strojów z czasów XV wieku. 

Inwałd położony jest nieopodal słynnych Wadowic, Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej – czyli miejsc, które nieodłącznie kojarzą się z Janem Pawłem II. Dlatego też na terenie parku w Inwałdzie przygotowano fenomenalny ogród upamiętniający wybitnego Polaka. To 3-hektarowa aranżacja, stworzona z tysięcy kwiatów, krzewów i drzew, która, oglądana z góry, układa się podobiznę Jana Pawła II.