single

Ograniczenia w Parku Rozrywki Energylandia- co warto wiedzieć?

Park Rozrywki Energylandia to moc zabawy i niezapomnianych wrażeń. Zanim jednak zaczniemy korzystać z urządzeń, które się tutaj znajdują, zapoznajmy się z regulaminem oraz informacjami umieszczonymi przy poszczególnych atrakcjach. W parku dostępne są zarówno urządzenia, obsługiwane przez pracowników, jak i bezobsługowe. Te pierwsze wymagają obecności i zgody opiekującego się nimi pracownika. Warto wiedzieć, że w niektórych, uzasadnionych przypadkach obsługa może nam odmówić korzystania z danej atrakcji. Z reguły chodzi o względy bezpieczeństwa, powinniśmy więc przestrzegać zaleceń pracowników Parku.

Jakie ograniczenia obowiązują w Energylandii?

Każde z urządzeń znajdujących się na terenie Parku posiada odgórnie ustalone parametry dla osób, które chcą z niego korzystać. Dotyczą one wzrostu, wagi, wieku itd. Osoby, których warunki fizyczne mogą powodować określone zagrożenia i uniemożliwiać korzystanie z urządzenia zgodnie z instrukcją producenta, muszą zrezygnować z takiej atrakcji.

Najwięcej zakazów dotyczy oczywiście mniejszych dzieci. Nawet w strefie dla najmłodszych niektóre z urządzeń posiadają ograniczenia wzrostowe. Aby korzystać z Energusia, stalowego roller coastera rodzinnego, dziecko musi mieć minimum 100 cm wzrostu. Minimalny wzrost 120 cm jest wymagany między innymi na Happy Loops, Circus Coaster, Artic Fun, Farmie Krasnali, Wyspie Skarbów, Jeep Safari oraz karuzelach Leo, Sissi, Latające Huśtawki, Super Pompa, Circus Drift, Funny Cars i Crazy Bus. W przypadku autodromu Auto Zderzaki dziecko powinno mieć min. 80 cm wzrostu. Natomiast rzadne ograniczenia nie obowiązują w Cichym Kąciku Mamy i Dziecka, czyli pokoju zabaw dla najmłodszych.

W strefie familijnej, gdzie urządzenia są nieco bardziej zaawansowane, dzieci o wzroście minimum 100 cm mogą pojeździć na Boomerangu, rodzinnym stalowym roller coasterze. Pozostałe atrakcje posiadają ograniczenie min. 120 cm wzrostu. Obowiązuje ono np. na Dragonie, Marsie, Viking Ride, Anacondzie, Jungle Adventure, Monster Attack czy Samolocikach. Natomiast do Wioski Wikingów, Planetarium i Wioski Szwajcarskiej można zabrać każde dziecko, bez względu na jego wzrost i wiek.

Największe obostrzenia związane są ze strefa ekstremalną. Atrakcje tutaj są wyjątkowo intensywne. Z roller coastera Formuła, odwróconego roller coastera Mayan, wodnego roller coastera Speed oraz Hyperiona nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby ze schorzeniami serca oraz osoby o wzroście poniżej 120/140 cm. Obowiązuje tutaj również ograniczenie wiekowe, wynoszące 14 lat. Tsunami Dropper jest dostępny od 12 lat i min. 130 cm wzrostu, Apocalipto i Aztec Swing od 12 lat i min. 140 cm. Z tych dwóch atrakcji nie skorzystają także osoby, których wzrost przekracza 195 cm.