single

Mega Coaster Hyperion - najwyższy i najszybszy w Europie!

Lubisz mocne wrażenia? Chciałbyś przeżyć coś prawdziwie ekstremalnego? Marzysz o przejażdżce rollercoasterem, ale nie wiesz, który pozwoli ci na naprawdę ekscytujące doznania? Dobrze się składa, że znalazłeś się właśnie na tej stronie. Czy wiesz, że największy rollercoaster w Europie znajduje się w Polsce? Tak tak, nie pomyliłeś się – mowa tu o największym, najszybszym i najwyższym mega coasterze w Europie, czyli kultowym już HYPERIONIE. Na próżno szukać dla niego konkurencji. Gwarantujemy, że taki przejazd zapamiętasz do końca życia. Wiesz, gdzie znajduje się ta gigantyczna maszyna? Czytaj dalej.

HYPERION – jedyny taki w Polsce i Europie

Nad opracowaniem tak ogromnego przedsięwzięcia pracowali najlepsi projektanci i inżynierowie. I tak, jako efekt wytężonej pracy doświadczonych konstruktorów, mega coaster HYPERION stanął w Polsce. Ten niesamowity rollercoaster znajduje się nie gdzie indziej, a w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia. Od 14 lipca 2018 goście Energylandii mogą przejechać się tym niezwykłym cudem techniki. Gwarantujemy, że tak mocnych wrażeń nie zaznacie na żadnym innym rollercoasterze w Europie. Czy warto? Zdecydowanie tak!

Ekstremalne przeżycia? Tylko w Energylandii!

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to zdecydowanie najlepiej wyposażone wesołe miasteczko w Polsce. Teren parku podzielony jest na cztery różnorodne strefy tematyczne, wśród których znajduje się właśnie Strefa Ekstremalna. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników adrenaliny i dreszczyku emocji. Słynny HYPERION znajdziecie właśnie w tutejszej Strefie Ekstremalnej, pod numerem atrakcji 141.

Dlaczego właśnie HYPERION?

Mega coaster HYPERION naprawdę nie ma sobie równych. Ta olbrzymia konstrukcja ma aż 77 metrów wysokości i 85 stopni nachylenia przy spadku. Na mocne emocje możecie liczyć już od samego początku, ponieważ pierwszy spadek ma aż 80 metrów! Podczas zjazdu kolejka osiąga zawrotną prędkość 142 km/h – brzmi dobrze, prawda? Ale to jeszcze nie wszystko! Zaraz po pierwszym, 80-metrowym spadku z pełną prędkością wjeżdżacie do tunelu, co sprawi, że wasze serca zabiją jeszcze szybciej. Na trasie przejazdu znajduje się mnóstwo nagłych zwrotów i zakrętów, które pokonywane są przez wagony jadące z maksymalną prędkością. Kapitalnym efektem jest osiągnięcie wrażenia nieważkości podczas wjeżdżania na podjazdy. W trakcie całego przejazdu wielokrotnie doznajemy dodatnich i ujemnych przeciążeń, dlatego jest to naprawdę rewelacyjne przeżycie dla fanów ekstremalnych wrażeń. Cała trasa przejazdu ma łącznie aż 1450 metrów. Kolejka wyposażona jest w tradycyjny napęd łańcuchowy.

Względy bezpieczeństwa

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa nie każda osoba może wejść na HYPERION. Minimalny wiek uczestnika wynosi w tym przypadku 14 lat, a minimalny wzrost to 140 cm. Stan techniczny urządzenia jest na bieżąco sprawdzany, a wejście na rollercoaster możliwe jest tylko po spełnieniu regulaminowych wymagań.