single

Regulamin w kilku słowach

Park rozrywki kojarzony jest z dobrą zabawą i całą masą różnorakich atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Jednak, aby było to miejsce odpowiednie dla każdego, powinien być kojarzony także z bezpieczeństwem. Dla zapewnienia niezapomnianych przeżyć (w dobrym tego zwrotu znaczeniu) oraz świetnej zabawy, władze parku kładą nacisk na zasady zachowania i przede wszystkim regulamin. Każdy użytkownik musi się zapoznać i przestrzegać regulaminu parku, by móc korzystać z dostępnych atrakcji w bezpieczny sposób. 

Dobre wychowanie to podstawa

Na ternie parku rozrywki w jednocześnie przebywa i korzysta z atrakcji oraz dostępnych usług bardzo dużo osób. Nad znacznego rozmiaru tłumem, w dodatku w pewien sposób rozproszonym, ciężko utrzymać kontrolę w czasie rzeczywistym. Nie pomaga także, że są to różne osoby z kompletnie innych środowisk i miejsc. Właśnie, dlatego w pierwszej kolejności liczy się na dobre wychowanie użytkowników i zwyczajnie ich kulturę osobistą. 

Podstawową zasadą dobrego wychowania jest właściwy język. Chodzi o to, by nie używać wulgaryzmów oraz mowy nienawiści w miejscach publicznych (a najlepiej w ogóle). W końcu w takich miejscach mogą przebywać dzieci, które najłatwiej i najszybciej przyswajają niewłaściwą wiedzę oraz wzorce zachowania. 

Kolejną sprawą jest odpowiedzialność. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób z dziećmi. Nie wolno spuszczać najmłodszych użytkowników z oczu dla ich bezpieczeństwa, gdyż mogą się zgubić lub zrobić sobie krzywdę. 

Następną kwestią jest zachowanie ciszy i spokoju. W miejscach publicznych powinniśmy mieć na uwadze dobro oraz komfort innych, nie tylko nas samych. Z tego powodu, nie powinniśmy podnosić głosu oraz przejawiać zachowań agresywnych. To może zwyczajnie przeszkadzać innym użytkownikom tego samego obszaru. Oczywiście, nie chodzi tutaj o naturalne reakcje człowieka, jak krzyk w przypadku strachu czy podnoszenia się adrenaliny - w trakcie korzystania z atrakcji, jak kolejki możemy krzyczeć do woli. Jednak unikajmy podnoszenia głosu czy wyżywania się na obsłudze parku lub w trakcie kontaktu z drugą osobą. To pomoże zmniejszyć skalę hałasu i nie wprowadzać w nerwowy stan innych osób.

Regulaminu na początek

Regulamin stanowi podstawę funkcjonowania parku rozrywki oraz umożliwia gościom korzystanie z dostępnych na jego terenie usług i atrakcji. Zawsze należy zapoznać się z regulaminem w pierwszej kolejności, gdyż niewiedza jest największym wrogiem. Z regulaminem możemy zapoznać się na stronie internetowej lub przy kasach biletowych. Do najważniejszych i zdaje się także oczywistych punktów regulaminu zaliczymy:

- Zakaz używania jakichkolwiek używek, zarówno w formie stałej, płynnej czy lotnej. W Energylandii alkohol spożywać można tylko w wyznaczonych miejscach oraz jedynie ten zakupiony na terenie parku.

- Zakaz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych, jak materiały łatwopalne czy wybuchowe. Nie wolno wnosić także środków odurzających, broni i innych przedmiotów stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia.

- Zakaz wandalizmu i kradzieży - na ternie parku nie należy przywłaszczać sobie żadnych rzeczy i elementów wyposażenia oraz niszczyć czegokolwiek.

- Zakaz wprowadzania zwierząt - dla bezpieczeństwa pupili, nielubiących hałasu i tłumów, mają oni zakaz wstępu.

- Zakaz wjazdu na teren parku - dotyczy samochodów, rowerów, skuterów i innych pojazdów.