single

Smoczy Gród – jedna z najnowszych stref Energylandii

Energylandia to niezwykły park rozrywki na prawdziwie światowym poziomie. Największy lunapark w Polsce zadziwia ilością dostępnych atrakcji. Ten imponujących rozmiarów kompleks rekreacyjny ciągle się rozbudowuje. Z roku na rok przybywa tu kolejnych spektakularnych urządzeń rozrywkowych, gwarantujących wesołą i bezpieczną zabawę gościom w każdym wieku. Energylandia oferuje rozmaite propozycje, które odpowiadają preferencjom osób poszukujących ekstremalnej rozrywki, jak i chwili odpoczynku. Jedną z najnowszych stref tematycznych Energylandii jest Smoczy Gród – miejsce pełne magii i czarów. Co czeka na nas w tej niesamowitej krainie? Oto krótki przegląd atrakcji Smoczego Grodu.

Smoczy Gród – przygoda, jakiej jeszcze nie było!

Smoczy Gród to kolejna, piąta już strefa tematyczna najbardziej znanego wesołego miasteczka w Zatorze, która została otwarta testowo 20 lipca 2019 roku. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Energylandia każdego roku zaskakuje nas nowymi propozycjami. Jednak czegoś takiego jeszcze nie było! Smoczy Gród to zupełnie nowy rozdział w historii Energylandii. W stworzenie znajdujących się tu maszyn i urządzeń zaangażowane zostały firmy projektujące takie parki rozrywki jak Disneyland czy Europa Park. Ta część Energylandii jest stylizowana na średniowieczne miasteczko. Oprawa wizualna, muzyczna i fabuła w mgnieniu oka przenosi nas do czasów zamków, smoków i rycerzy. W tak niezwykłej scenerii można poczuć się dosłownie jak na planie filmów z serii o Harrym Potterze! Po przejściu przez główną bramę wchodzimy do uroczej wioski, w której znajdują się śliczne drewniane domy, stojące ciasno jeden obok drugiego. Brukowana główna ulica zaprowadzi nas do wszystkich atrakcji: rollercoasterów, karuzeli, restauracji i sklepów z pamiątkami.

Atrakcje Smoczego Grodu

Atrakcje Smoczego Grodu są bardzo zróżnicowane: od tych najbardziej ekstremalnych, jak gigantycznych rozmiarów drewniany rollercoaster Zadra, po te, które są odpowiednie dla najmłodszych uczestników. Największą atrakcją Smoczego Grodu jest oczywiście Zadra – kolejka, która od samego początku budzi wśród wszystkich ogromne emocje. Oferująca przejażdżkę z zawrotną prędkością 141 km/h Zadra to supernowoczesny hypercoaster zbudowany z drewna i stali. Urządzenie jest prawdziwym rekordzistą w swojej kategorii: to największa kolejka hybrydowa w Europie! Jeśli wolicie coś mniej ekstremalnego, wybierzcie się na Fridę – charakterystyczny, różowo-fioletowy rollercoaster familijny. Wagoniki tej uroczej rodzinnej kolejki poruszają się z prędkością 45 km/h, lecz w trakcie przejazdu przygotujcie się na naprawdę szybkie zwroty akcji. Kolejką przeznaczoną dla młodszych uczestników jest Draken. To kolejka dla dzieci, której wagoniki robią dwa przejazdy dwoma różnymi torami. Propozycją dla najmłodszych dzieci jest natomiast Fuego – spokojna i bardzo piękna karuzela, która zabiera swoich pasażerów w podróż wagonikami w kształcie kolorowych smoków. Jednym z symboli Smoczego Grodu jest Dragon Adventure – klimatyczna kolejka widokowa z wagonami napędzanymi siłą ludzkich nóg. Powyższe propozycje to tylko część tego, co czeka na nas w Smoczym Grodzie. Wybierz się do Zatora i przekonaj się o tym osobiście!

Energylandia – jakie plany na przyszłość?

Plany dalszej rozbudowy wesołego miasteczka zakładają stworzenie kolejnych unikalnych atrakcji, a także dodanie zupełnie nowych obszarów tematycznych. W przyszłości obiekt ma zajmować obszar ponad 150 hektarów. Organizatorzy cały czas myślą, jak urozmaicić swoją ofertę. Jedno jest pewne – Energylandię po prostu trzeba odwiedzić!