single

Strefa ekstremalna - dla miłośników mocnych wrażeń!

Mnóstwo atrakcji skupionych w jednym miejscu, śmiech, radość i świetna zabawa to nasze pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy, kiedy myślimy o parkach rozrywki. Dzisiejsze parki to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń. To, co jeszcze kilka lat temu oferowały tylko ogromne metropolie jest już w zasięgu naszych rąk. Wystarczy wyprawa do Energylandii, żeby móc zasmakować w adrenalinie, której poziom podwyższa wiele wyjątkowych atrakcji. Zapraszamy do strefy ekstremalnej!

Oczywiście w strefie ekstremalnej królują rollercoastery, które po prostu kochamy za dostarczanie niezwykłych emocji i duży zastrzyk adrenaliny. Dzięki niej w naszym ciele wybucha gorąco, rozszerzają się źrenice, odczuwamy ciarki, przyspieszone bicie serca oraz napięcie mięśni. Takim szalonym przejażdżkom towarzyszy uczucie lęku i pobudzenia jednocześnie. Chwilowy strach dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Dlaczego? Otóż aktywności związane z podejmowaniem ryzyka zwiększają wydzielanie się w organizmie norepinefryny i epinefryny, czyli substancji chemicznych odpowiedzialnych za przeżywanie stanu euforii. Właśnie dlatego w parkach rozrywki wyłączamy myśli i poddajemy się emocjom, przez co zapominamy o problemach, obowiązkach i dniu codziennym.

Mayan

Przed wami ekstremalny Roller-Coaster, który gwarantuje szaloną przejażdżkę na najwyższym poziomie. Otóż prędkość jaką osiągają wagoniki na tej kolejce wynosi 80 km/h, natomiast aż 5 inwersji sprawia, że przeciążenia dochodzą do prawie 5 g! Wato przypomnieć, że są to odczucia jak w czasie ekstremalnych zwrotów myśliwcem F16. Również wysokość konstrukcji oraz odpowiednik dachu dziesięciopiętrowego wieżowca, sięgająca ponad 33 metrów wielu wprawi o prawdziwy zawrót głowy. Odważysz się?

Tsunami Drop

Chodzi o ekstremalną, wysoką na ponad 40 metrów wieżę zrzutu, która charakteryzuje się niesamowitą prędkością i dużymi przeciążeniami. Napędzane potężnym 170 kW silnikiem urządzenie pędzi w górę i w dół niczym potężna fala tsunami. Mocne przeżycia gwarantowane.

Hyperion

To najwyższy – posiadający aż 77 metrów wysokości i 80 metrów przy pierwszym spadku – oraz najszybszy, osiągający aż 142 km/h – Mega Coaster. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń po prostu muszą z niego skorzystać!

Formuła

Z kolei Formuła to Roller Coaster, który podczas jednego przejazdu zabiera 16 pasażerów i zapewnia im ekscytujący przejazd na trasie 560 metrów. Należy dodać, że jest to najnowocześniejsza tego typu konstrukcja w Europie Środkowej, posiadająca najwyższe parametry bezpieczeństwa. Jest to tzw. „Launched Coaster”, a więc instalacja, która osiąga maksymalną prędkość wagoników pociągu w jak najkrótszym czasie. Oznacza to, że Formuła z magnetycznym systemem napędu wystrzeliwuje wagoniki niczym pocisk, z przyspieszeniem generującym przeciążenia prawie 4,5 g. Dodajmy jeszcze, że prędkość 100 km/h jest uzyskiwana w początkowej fazie rozpędu już w przeciągu 2 sekund! Z pewnością jest to jedna z najciekawszych przejażdżek w Energylandii, polecana dla osób spragnionych naprawdę mocnych wrażeń.

Apocalipto

Na koniec musimy wspomnieć o ekstremalnym urządzeniu w formie ławy, które dzięki zastosowaniu dwuramiennej konstrukcji wprowadzana jest w ruch obrotowy po okręgu o średnicy 8 metrów. Siły bezwładności powodują dodatkowe niekontrolowane obroty ławy wokół własnej osi, co sprawia, że na pasażerów działają silne przeciążenia o wielu zmiennych wektorach. Z atrakcji jednorazowo może korzystać 18 osób. Daj się zaskoczyć i wyrusz na apokaliptyczną przejażdżkę!