single

Gdzie zjeść w Energylandii?

Wybierając się na nasz wymarzony wyjazd do Energylandii skupiamy się głównie na szalonej i emocjonującej zabawie która nas tam czeka. Chcemy poznać i zaliczyć jak największą ilość atrakcji i cieszyć się nimi niemal do upadłego.Prędzej czy później ze względu na sporą skalę obiektu możemy jednak poczuć zwyczajne zmęczenie oraz pierwszy głód. W takiej sytuacji zdecydowanie nie musimy martwić się, że nie mamy przy sobie własnego prowiantu. W tej kwestii Energylandia oferuje nam prawdziwą różnorodność. Zobaczmy co konkretnie mamy do wyboru. Poznajcie gastronomiczną różnorodność w największym rodzinnym parku rozrywki w Polsce.

Na początek - energetyzująca kawa!

Już na początku naszego przygodowego dnia po przybyciu na miejsce zabawy mamy kilka możliwości. Jeśli lubimy dodać sobie nieco energii za pomocą ulubionej kawy nic nie stoi na przeszkodzie. Pierwsze kawiarnie znajdziemy jeszcze przed kasami biletowymi jak np. Queen Coffee. Kolejne znajdziemy już wewnątrz obiektu. Jeśli jesteśmy z rodziną możemy wybrać kawiarnie posiadające specjalnie przygotowane miejsca dla dzieci np Vienna Cafe.
Jeśli zależy nam natomiast na wygodnym leżaku z widokiem na okoliczne atrakcje dobrym wyborem będzie Palace Caffe

Szybka (niczym roller coaster) przekąska

Po zaliczeniu kilku pierwszych atrakcji przychodzi moment na szybkie uzupełnienie zapasów energii. Gdy mamy tylko chwilę i nasz plan wycieczki jest dosyć napięty dobrym wyjściem będzie szybka przekąska. W tym zakresie mamy naprawdę spory wybór. Miłośnicy frytek mogą skierować się do punktu Frytkomania. W menu królują oczywiście najróżniejsze rodzaje ziemniaczanego przysmaku z wieloma sosami do wyboru. Jeśli chcemy mamy ochotę na hot-doga, ale niekoniecznie w klasycznej wersji ciekawą alternatywą jest Corn dog czyli parówka pokryta ciastem z dodatkiem sera podana na wygodnym patyczku. Dzięki temu z łatwością można posilić się tym smakołykiem nawet czekając w kolejce. Inną propozycję związaną z posiłkiem na patyku znajdziemy w punkcie Indycze Kopyto. Chodzi tu bowiem o mięsno warzywne szaszłyki. Ich konsumpcja podobnie jak w poprzednim przypadku nie zajmie nam dużo czasu.

Czas na obiad!

Dla osób z większym zapasem czasu, które mają ochotę na większy posiłek również jest w czym wybierać. Możemy np w gronie rodziny lub przyjaciół udać się do Scandinavia Restaurant, gdzie znajdziemy szeroki wybór dań obiadowych. Miłośnicy zdrowego jedzenia z pewnością poczują się tu jak w domu. Jeśli mamy ochotę na wyrafinowany posiłek zawierający np owoce morza koniecznie powinniśmy udać do Pirackiej Tawerny, która specjalizuje się w tego typu daniach, wśród których znajdziemy np. pyszne krewetki. Jeśli nasza wycieczka odbywa się w ramach grupy zorganizowanej dobrym miejsce na duży i smaczny obiad będzie Restauracja Energus, gdzie z pewnością dla wszystkich znajdzie się miejsce. Bez deseru ani rusz!

I zabawa!

Po solidnym posiłku i niezwykłych wrażeniach z kolejnych stref tematycznych Energylandii przychodzi czas na coś słodkiego. W roli deseru doskonale może sprawdzić się Mr Naleśnik w wersji z bananem i polewą czekoladową. Ciekawą propozycją znajdziemy także w punkcie Złote paluchy Churros- są to hiszpańskie słodkie paluszki wypiekane na miejscu, których przekrój przypomina gwiazdę. Nie brakuje także miejsc z zimnymi smakołykami. Pyszne lody znajdziemy np w Ice Factory.