single

Inwestycje w Energylandii

Energylandia coraz bardziej się rozwija. W Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze wciąż powstają nowe atrakcja, a lista inwestycji na najbliższe lata jest bardzo długa i imponująca. W sezonie 2018 można już korzystać ze Speed Water Coastera, a największe emocje budzie Mega Roller Coaster Hyperion. Najwyższe i najszybsze tego typu urządzenie w europejskich parkach rozrywki. Kolejne lata zapowiadają się równie ciekawie. 

Najbardziej oczekiwana premiera sezonu 2018

Roller Coaster Hyperion budzi ogromne emocje i rozpala wyobraźnię wielbicieli mocnych wrażeń. Przejażdżka tym urządzeniem zapewnia niesamowite doświadczenia. Jego twórcy zadbali nie tylko o niesamowite parametry urządzenia. Powstała cała historia pojazdu mocno osadzona w realiach kosmosu. Bo Hyperion ma nas zabrać w niemal kosmiczną podróż. Sama gigantyczna konstrukcja Hyperiona robi ogromne wrażenie. Jednak nie brakuje śmiałków, którzy są gotowi podjąć się wyzwania i ruszyć na spotkanie z ogromną prędkością i mega przeciążeniami. 

Strefa hotelowa

Do Energylandii przybywa coraz więcej turystów z różnych zakątków Polski. Nie brakuje także gości zagranicznych. W związku z tym postanowiono w obrębie Parku stworzyć specjalną strefę hotelową. Jej wygląd ma dorównać bajkowej scenografii całej Energylandii. Inspiracją stanie się Wenecja, jej malownicze uliczki, kolorowe, urocze kamieniczki oraz kanały z gondolami. Twórcy strefy hotelowej Energylandii obiecują przeniesienie gości w realia Wenecji. Powstanie tu nawet kanał z gondolami! Taki klimatyczny wystrój sprzyjać będzie wypoczynkowi i relaksowi. Hotel ma zapewniać bardzo wysoki standard obsługi. W strefie hotelowej nie zabraknie kawiarni. Powstaną także dwie ogromne restauracje. Do dyspozycji gości hotelowych pozostanie strefa SPA. Obiekt będzie podzielony na dwie części. W części noclegowej znajdą się pokoje z dziecięcymi motywami. W części ogólnoużytkowej powstanie natomiast bawialnia dla dzieci oraz zaplecze konferencyjne i restauracyjne. Będzie, zatem możliwe urządzenie w Energylandii imprezy okolicznościowej, szkolenia czy spotkania biznesowego.

Coraz większy teren Parku

Realizacja nowych inwestycji nie byłaby możliwa bez powiększenia obszaru Parku. W 2020 roku jego powierzchnia ma sięgać 150 hektarów. Dzięki temu Energylandia ma szansę stać się największym parkiem rozrywki w Europie. Oznacza to oczywiście również zwiększenie liczby odwiedzających ją turystów, również tych zagranicznych. W ten sposób jedne inwestycje napędzać będą kolejne.

Wooden Roller Coaster

W planach jest powstanie kolejnego niesamowitego urządzenia o nazwie Wooden Roller Coaster, który już w tym momencie budzi ciekawość. Ma być, bowiem wykonany z drewna i aspirować do roli największego na świecie drewnianego roller coastera. To swego rodzaju nawiązanie do tradycji. Wszak pierwsze kolejki górskie budowane były właśnie z drewna. Przejażdżka tego typu roller coasterem to gwarancja ujemnych przeciążeń, które można poczuć na szczytach wzniesień. To tak, jakbyśmy przez chwilę unosili się w powietrzu. Dla miłośników kolejkach górskich Wooden Roller Coaster będzie nie lada gratką. 

Double Launch Coaster 

W tym urządzeniu będzie można poczuć ogromną prędkość. Tego typu roller coastery mają nadać wagonikom jak największą prędkość w jak najkrótszym czasie. Wszystko za sprawą podwójnego wyrzutu magnetycznego. Osiągana prędkość zarówno na starcie, jak i w czasie jazdy będzie dosłownie wbijała w fotel. Będzie szybciej, niż w bolidach formuły 1!