single

Ile kosztuje rodzinny wypad do Parku Rozrywki? (Ceny i rodzaje biletów w Energylandii, zniżki, promocje itp)

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce. Znajduje się pomiędzy Małopolską, a Śląskiem i liczy sobie 26 hektarów. Wiele rozmaitych atrakcji, cztery strefy tematyczne, bogaty kącik gastronomiczny i wiele więcej czeka na klientów każdego dnia w godzinach 10 – 18. Park może pochwalić się także szeroką ofertą biletową dla wszystkich typów użytkowników – klientów indywidualnych i grup oraz dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dostępność biletów

Bilety w Parku rozrywki Energylandia można zakupić w kasach biletowych lub przez oficjalną stronę internetową, niezależnie od rodzaju biletu. Na miejscu działa kilka kas biletowych, więc nie musimy martwić się kolejkami – obsługa jest sprawna. Nie ma znaczenia, czy bilety chcemy nabyć w kasie czy w formie elektronicznej – w obu przypadkach obowiązywały będą takie same ceny i oferta promocyjna.

Oferta indywidualna

Park może pochwalić się bogatą ofertą biletów dla klientów indywidualnych. Bilet normalny kosztuje 119 złotych. Bilet ulgowy, który obejmuje osoby o wzroście do 140 cm, to koszt 69 złotych. Dla dzieci do lat trzech wejście kosztuje 1 złotówkę, podobnie jest w przypadku kobiet w ciąży. Kobieta ciężarna musi okazać kartę ciąży. Osoby niepełnosprawne do lat 12 nabędą bilety w cenie 49 zł, zaś powyżej 12 roku życia w cenie 69 zł.. Rabat na bilet wstępu otrzymają również seniorzy, którzy potwierdzą przekroczenie wieku 65 lat dokumentem tożsamości – ich bilet kosztować będzie 69 złotych. Dostępne w ofercie są także karnety – roczne lub dwudniowe. Cena biletu 2-dniowego normalnego wynosi 219 zł, a ulgowego 119 zł. Z kolei cena za bilet całoroczny normalny to 359 zł, zaś ulgowy – 209 zł. Dostępne na miejscu są specjalne bilety dla campera (z dostępem do mediów) - 50 zł.

Oferta dla grup i firm

Grupy, liczące co najmniej 15 osób mogą skorzystać z oferty promocyjnej po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Cena dla dzieci do lat 3 wynosi 1 zł, bilet ulgowy – 59 zł, a normalny 109 zł. Wszystkie ceny podane są dla jednej osoby.

Oferta dla szkół

Grupy od 15 osób mogą zakupić zniżkowe bilety dla szkół. Cennik rysuje się następująco dla etapów szkolnych:

• Przedszkola – 29 zł
• Klasy podstawówki – 49 zł
• Klasy 7-8 i gimnazja – 59 zł
• Ponadgimnazjalne i studenci – 89 zł

Ceny biletów podane są za osobę. Opiekun przypadający na 10 osób płaci 1 zł.

Promocje

W parku obowiązują nie tylko zniżki, ale także promocje na bilety – często związane z organizowanymi na terenie parku wydarzeniami i imprezami. Takie bilety należy z wyprzedzeniem rezerwować przez stronę internetową i obowiązują w ich przypadku ograniczenia. Bilety promocyjne nie łączą się z innymi promocjami i zniżkami, a jedna osoba może kupić tylko jeden bilet. Ceny biletów zależne są od aktualnej promocji specjalnej.
Na wydarzenie z okazji Halloween obowiązuje zniżka -50 % od godziny 18, ponieważ park wyjątkowo czynny jest do północy w dniu 27. 10. 2018.
Solenizanci także są wyróżnieni w ofercie parku i w dniu swoich urodzin mogą korzystać z atrakcji Energylandii za złotówkę. Wymagane jest jedynie pokazanie dokumentu, potwierdzającego datę urodzin.

Biletowa współpraca

Park rozrywki Enegrylandia ma wyjątkową ofertę dla biur podróży i hoteli, które mogą nawiązać współpracę z parkiem. Muszą jednak posiadać biuro stacjonarne oraz być płatnikiem VAT. Na zasadach umowy agencyjnej otrzymują wtedy 10 % marży z każdego sprzedanego biletu, a klienci danego ośrodka lub biura mogą liczyć na 5% tańsze bilety w danej placówce.