single

Pomysły na wakacje z dziećmi w wieku do 6 lat

Wakacje to pora zasłużonego odpoczynku od nauki i pracy, rodzinnych wycieczek oraz pielęgnowania wspólnych pasji. Dlatego dobrze jest spędzić je w interesujący sposób, umilając sobie czas ciekawymi aktywnościami. Dni słonecznej i bardzo ciepłej aury to doskonała okazja by ruszyć się z domu i poznać nowe miejsca. Jak zaplanować letni wypoczynek z dziećmi w wieku do 6 lat? Jeśli szukasz inspiracji na wycieczkę z kilkulatkiem, możesz skorzystać z naszych sprawdzonych propozycji rodzinnych atrakcji w Małopolsce.

Piknik nad Zalewem w Łapanowie

W upalne dni nie ma nic przyjemniejszego niż orzeźwiający wypoczynek nad wodą. Jeśli macie już dość zgiełku wielkiego miasta i marzy wam się relaks w miejscu, gdzie wreszcie będziecie mogli oddać się błogiemu lenistwu, spakujcie prowiant i wyruszcie na rodzinny piknik w sielskiej scenerii. Idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę z małym dzieckiem może być Zalew w Łapanowie pod Krakowem. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Gminy Łapanów, położona w Dolinie Stradomki na Pogórzu Wiślickim. Zalew na rzece Stradomka to malowniczy akwen, do którego dojedziecie z Krakowa w niespełna 45 minut. Na wydzielonym fragmencie zbiornika zorganizowane jest kąpielisko strzeżone wraz z brodzikiem dla najmłodszych. Do dyspozycji gości jest także zjeżdżalnia wodna. Po zalewie można pływać rowerami wodnymi, kajakami i łódkami – wynajmiecie je w wypożyczalni funkcjonującej na terenie ośrodka. Nieopodal zalewu znajduje się nowoczesny kompleks sportowy z boiskami do koszykówki i siatkówki, bieżnią lekkoatletyczną i kortem tenisowym.

Zabawa dla całej rodziny w Energylandii

Chcesz spełnić dziecięce marzenia? Zabierz je do wesołego miasteczka! W wolny dzień wybierzcie się do Zatora i przekonajcie się sami, ile frajdy czeka na was w największym parku rozrywki w Polsce. W dobrze wszystkim znanej Energylandii znajdziecie 5 fantastycznie zaaranżowanych sektorów tematycznych, które zapewnią wam niezapomniane wrażenia i całą masę radości. Przygotujcie się na niesamowite widowisko pełne atrakcji, jakich jeszcze nie widzieliście. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: organizatorzy zadbali o to, by w lunaparku nie zabrakło propozycji dla całych rodzin. Wycieczka do Energylandii to gwarancja wyśmienitej zabawy dla małych i dużych. Bilet wstępu uprawnia was do korzystania ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Dodatkowo trzeba zapłacić tylko za jedzenie – na terenie parku funkcjonuje bardzo rozbudowana strefa gastronomiczna zapewniająca różnorodne menu w sam raz na zaspokojenie głodu pomiędzy kolejnymi atrakcjami – oraz za ewentualne pamiątki.

Interaktywna przygoda w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

Fantastycznych atrakcji dla rodzin z dziećmi nie brakuje również w samym Krakowie. Jednym z najciekawszych miejsc przyjaznych maluchom jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wycieczka tutaj to prawdziwa gratka dla miłośników wykonywania doświadczeń, a przy okazji fascynująca lekcja fizyki. Ogród Doświadczeń w Krakowie to także świetna edukacja poprzez zabawę nawet dla tak małych szkrabów jak 2- czy 3-latki. Znajdziecie tu mnóstwo niesamowicie ciekawych eksponatów interaktywnych związanych z fizyką i eksperymentami. Przy każdym urządzeniu znajduje się krótki opis na temat prezentowanego zjawiska oraz krótka instrukcja, jak należy przeprowadzić dane doświadczenie. Pobyt tutaj z pewnością wzbudzi w małych odkrywcach mnóstwo emocji. Przygotujcie się na to, że pytań nie będzie końca! Powierzchnia ogrodu zajmuje około 6 ha, dlatego przygotujcie się na kilkugodzinną wycieczkę.