single

Parki wodne w Polsce. Aquapark Reda i pływanie z rekinami.

Aquapark Reda to z pewnością jeden z najciekawszych parków wodnych w naszym kraju. Park oferuje mnóstwo atrakcji, z których największą są tutejsze rekiny. Jeśli macie ochotę na spotkanie z tymi rybkami, nie zastanawiajcie się dłużej i wyruszcie na wspaniałą wodną przygodę. Dlaczego warto się tu pojawić? Powodów jest wiele.

Bajkowy kompleks basenowy

Castle poll to niezwykły basen stylizowany na zamek. O magicznej atmosferze tego miejsca decyduje bajkowa aranżacja niecek basenowych. Można się tu odprężyć na ławeczkach z masażerami pleców i karku. Dla spragnionych intensywniejszych doznań przygotowano bicze wodne oraz specjalny prysznic. Nad głowami pływających zawieszone jest wiadro, które niespodziewanie przechyla się, a na głowach pływających lądują litry wody.

Zatoka Piratów

Pirate Bay to basen dla najmłodszych gości Aquaparku. Na dużym okręcie mogą oni skorzystać z aż siedmiu zjeżdżalni. Woda ma bezpieczną dla maluchów głębokość 30 cm. Zatoka Piratów stanowi dla nich prawdziwy raj. Oprócz zjeżdżalni znajdują się tu również armatki wodne i wiele innych atrakcji. Po trudach wodnych potyczek można nieco odpocząć na…grzbiecie wieloryba. Na rufie okrętu zawieszona jest natomiast szalupa, z której co chwilę wylewa się ogromny strumień wody.

Rodzinna zjeżdżalnia

Trudno wyobrazić sobie Aquapark bez zjeżdżalni. W Redzie możemy skorzystać ze zjeżdżalni rodzinnej, która doskonale nadaje się do rodzinnych ślizgów. Ma długość 48 metrów i szerokość 3 metrów. Jej cechą charakterystyczną jest pofalowana struktura. Dzięki takiej budowie każda przejażdżka może wyglądać inaczej. Do zjazdów możemy wykorzystać pontony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeżdżać bez nich. Ze szczytu zjeżdżalni rozpościera się widok na cały Aquapark.

Rzeczna wyprawa

To rodzaj dzikiej rzeki, atrakcji bardzo popularnej w parkach wodnych. Trasa ma długość 315 metrów i obfituje w wiele przygód. Rzeka prowadzi przez środek hali basenowej i pozwala odkrywać kolejne tajemnice Aquaparku. Delikatny nurt prowadzi nas pośród palm prosto do krateru wulkanu.

Shark sidle

To wyjątkowa zjeżdżalnia i fenomen w skali całego kraju. Startujemy z paszczy rekina i na trasie liczącej 60 metrów możemy przez podświetlony tunel obserwować te niezwykłe zwierzęta. Zjazd jest naprawdę ekscytujący. Rekiny sprowadzono do Redy z odległej Sri Lanki. Te najgroźniejsze drapieżnika świata na każdym zrobią olbrzymie wrażenie. Podróż wśród nich trzyma w napięciu do samego końca. Jej meta jest równie imponująca, jak cały przejazd. Jest nią zaczarowany złoty basen.

Volkano , czyli niezwykły wulkan

Tak nazwano jacuzzi mieszczące aż 24 osoby, które tryska wodą w kolorze lawy. Ciekawa aranżacja niecki kąpielowej sprzyja podwodnemu relaksowi. Atrakcja została doskonale zlokalizowana, na samym szczycie całego kompleksu. Gejzer wody tryskający ze środka i dodatkowe efekty świetlne dają złudzenie erupcji wulkanu. Możemy również udać się w podróż do wnętrza krateru i zobaczyć, jak wulkan wygląda od środka.