single

Parki doświadczeń i nauki w Małopolsce. Planetarium w Energylandii.

Dzieci od zawsze interesują się fascynującym światem kosmosu, innymi planetami, konstelacjami gwiazd i spektakularnymi wyprawami na podbój kosmosu. Wyprawy w ten odległy świat pobudzają ich wyobraźnię. Nic dziwnego, że rozmaite planetaria, czyli miejsca, w których można z bliska poznawać wszechświat cieszą się ogromną popularnością. Wizyta w Planetarium to doskonała okazja do ciekawego spędzenia czasu. Rodzinna podróż w kosmos może okazać się dla dzieci nie lada atrakcją. Planetariów w naszym kraju nie brakuje. Jednym z ciekawszych jest Planetarium dostępne w ogromnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Między innymi atrakcjami warto znaleźć trochę czasu i udać się do tajemniczej, białej kopuły, która wyróżnia się na tle innych kolorowych urządzeń.

Edukacja i rozrywka. Dwa w jednym

Ten trójwymiarowy zamknięty obiekt edukacyjno –rozrywkowy przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Możemy w nim przeżyć fascynującą podróż w kosmos. Atrakcja została otwarta dla gości Energylandii w 2016 roku. Planetarium jest bardzo nowoczesne, a jego wnętrze przestronne i niezwykle wygodne. W niebieskich, komfortowych fotelach można się zrelaksować i oddać się wyłącznie oglądaniu ciekawych seansów, które są tu wyświetlane. Tłem dla nich jest wnętrze kopuły, stąd efekt trójwymiarowości. Mamy wrażenie, jakby z każdej strony otaczało nas rozgwieżdżone niebo, a my znajdujemy się w samym centrum.


Fotele pozwalają na oglądanie wszystkiego w pozycji półleżącej. W ten sposób obraz dosłownie nas otacza. Wrażenia są naprawdę niepowtarzalne. Dlatego koniecznie wpiszmy Planetraium na listę obowiązkowych atrakcji Energylandii. Miłośnicy astronomii, kosmosu, planet i innych ciał niebieskich w Planetarium mają okazję rozwijać swoją pasję i zdobywać nowe wiadomości.

Czy to atrakcyjna forma nauki?

Na to pytanie mogą odpowiedzieć przede wszystkim osoby, które mają za sobą wizytę w zatorskim Planetarium. Gdy ogląda się skupione twarze wielbicieli astronomii i oczy wpatrzone w seans, wydaje się, że tego rodzaju atrakcje to najlepsza forma edukacji. Dzieci przyzwyczajone są już do nowoczesnych form nauki. Multimedialne pomoce naukowe to dla nich chleb powszedni. Pokazy organizowane w Planetarium Energylandii doskonale wykorzystują zalety multimedialnych form edukacji. W ten sposób nauka staje się prawdziwą przyjemnością. Dzieci bardzo często nawet nie zauważają, że biorą udział w ciekawej lekcji.

Czy warto?

Odpowiedź może być wyłącznie twierdząca.Po wszystkich ekstremalnych atrakcjach Energylandii, wizyta w Planetarium będzie z pewnością chwilą relaksu i wytchnienia. Cisza, spokój, opowieści o planetach i galaktykach, a nad nami rozgwieżdżone niebo. Możemy wyobrazić sobie, co czują kosmonauci, którzy podróżują w kabinach statków kosmicznych. Planetarium dostępne jest, oczywiście, w ramach ogólnej wejściówki do Parku Rozrywki. Nie musimy kupować oddzielnych biletów, aby obejrzeć pokaz.