single

Parki wodne w Małopolsce. Water Park Energylandia i jego atrakcje.

Jeśli marzy Ci się zabawa w wodzie w Małopolsce nie znajdziesz lepszego miejsca, niż strefa wodna Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Dla amatorów wodnych szaleństw przygotowano tu cała masę atrakcji. Otwarta niedawno strefa zabawy Tropical Fun może pochwalić się zjeżdżalniami na naprawdę europejskim poziomie. Jest szaleństwo, jest prędkość, są nieoczekiwane zwroty i zakręty, a przede wszystkim hektolitry rozpryskującej się wody. W tym miejscu z pewnością nie można się nudzić.

Co znajdziemy w strefie Water Park Energylandii?

Strefa Water Park to ogromna powierzchnia basenowa. Możemy to zarówno popływać, jak i po prostu poszaleć w wodzie korzystając z wielu zjeżdżalni, gejzerów wodnych, fontann i pryszniców. Zajęcie znajdą zarówno najmłodsi goście Energylandii, jak i dorośli. Kto z nas nie kocha zabawy w wodzie? Po szaleństwach w strefie basenowej można nieco odpocząć na przygotowanych leżakach w cieniu parasoli, popijając chłodny koktajl. Cała strefa Water Park stylizowana jest na egzotyczną wyspę i rzeczywiście, można tutaj poczuć gorący, klimat tropików.

Tropical Fun

W strefie Tropical Fun czeka na nas 10 zjeżdżalni. Każda jest inna i każda zapewnia emocjonujące zjazdy. Zjeżdżalnia Aloha to 111 metrowy tunel, którego początek znajduje się na wysokości 9 metrów. Dla zjeżdżających to szansa na rozwinięcie ogromnej prędkości. Jeżeli taka zabawa w pojedynkę nas nieco przeraża, możemy zabrać do towarzystwa drugą osobę. Kto będzie głośniej krzyczał i piszczał?

Tiki Ride zapewnia jazdę na specjalnych pontonach. Jest naprawdę ogromna, a przy okazji 153-metrowy zjazd obfituje w ostre zakręty. Poczujemy się tutaj, jak na jednym z roller coasterów. To ogromna frajda dla całej rodziny.

Zjeżdżalnia Exotic Fun o kształcie gigantycznego leja przypomina nieco trasę dla snowboardzistów. Poruszamy się z jednego brzegu na drugi z każdą chwilą przyspieszając, a dodatkowo zmieniamy kierunki jazdy. Oczywiście, nie mamy najmniejszego wpływu na to, w którą stronę pojedzie ponton. Wrażenia z tej zjeżdżalni są naprawdę niezapomniane.

Tropical Splash daje szanse zorganizowania rodzinnych wyścigów. Sześć torów zjeżdżalni położonych jest obok siebie. Do zjazdu używane są specjalne maty, które pozwalają rozwinąć sporą prędkość.

Na największych śmiałków czeka Kamikadze. Zjeżdżalnia ze specjalną zapadnią, która otwiera się, gdy najmniej się tego spodziewamy. Po jej otwarciu czeka nas niemal pionowy zjazd z gigantyczną prędkością. Serce bije jak oszalałe, a emocje sięgają zenitu. Nazwa tej atrakcji nie została wybrana przypadkowo.

Water Park to doskonała propozycja, dla wszystkich, którzy chcą spędzić wspólnie czas na wodnych szaleństwach i zrelaksować się w prawdziwie tropikalnej scenerii. Do strefy wodnej nie musimy kupować oddzielnej wejściówki. Wszystkie jej atrakcje dostępne są w ramach ogólnego biletu. Są nieograniczone, więc to od nas zależy, ile czasu spędzimy na poszczególnych zjeżdżalniach.