single

Jak do nas dojechać?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia powstał w Zatorze w województwie małopolskim. Znaczna część gości przyjeżdża tutaj samochodem. To najwygodniejsza opcja, zwłaszcza, że Energylandia dysponuje ogromnym parkingiem, a koszt karty parkingowej na cały dzień to zaledwie 5 złotych. Istnieją jednak również alternatywne sposoby dojazdu. Przedstawiamy kilka z nich:

Autobusem

To doskonała opcja dla niezmotoryzowanych turystów. Miejscowość Zator położona jest między dwiema dużymi aglomeracjami miejskimi – Krakowem i Katowicami. Wybierając się do Energylandii autobusem, warto wybrać jeden z najbliższych dworców autobusowych. Doskonały dojazd mają mieszkańcy Krakowa, Katowic, Wadowic i Oświęcimia. Wystarczy wsiąść na dworcu w odpowiedni autobus, aby cieszyć się wygodną i bezproblemową jazdą.

Samolotem

Energylandia cieszy się sporym zainteresowaniem zagranicznych gości. Nie brakuje tutaj Słowaków, Czechów, Ukraińców i Rosjan. Turyści z innych krajów mogą skorzystać z samolotu, wybierając jeden z dwóch najbliżej zlokalizowanych portów lotniczych. W grę wchodzi oczywiście Kraków i Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice oraz Katowice i Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Pierwszy jest oddalony od Zatora zaledwie o 42 km, drugi znajduje się w odległości 84 km.

Pociągiem

Do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze możemy przyjechać również pociągiem, nawet z bardzo odległych miejsc naszego kraju. Najlepiej wybrać jeden z najbliższych dworców. Należą do nich: Dworzec Główny w Krakowie, Dworzec Główny w Katowicach, Dworzec w Oświęcimiu i Dworzec w Wadowicach. Planując podróż możemy skorzystać z Rozkładu Jazdy PKP dostępnego online. Z konkretnego dworca w dalszą drogę wyruszmy busem. Kursują bardzo często, są niedrogie i wygodne.

W bardzo dogodnej sytuacji są mieszkańcy Krakowa i pobliskich miejscowości. Z myślą o nich stworzono bezpośrednie połączenie Kraków – Zator. Pociąg wyjeżdża z dworca Kraków-Płaszów o godzinie 8:23, dzięki czemu na dworcu w Zatorze możemy być już o 9:32. Przechadzka spacerem z dworca do parku zajmuje zaledwie 20 minut. W ten sposób będziemy na miejscu około godziny 10:00. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy. Po spędzeniu całego dnia w Energylandii wystarczy wsiąść w pociąg powrotny, który odjeżdża z Zatoru o godzinie 18:18.

Busem

Do Zatora dojeżdżają busy z wielu małopolskich miejscowości. Warto polecić partnerów agencyjnych Energylandii, którzy nie tylko dowiozą nas na miejsce, ale również zorganizują bilety wstępu do Parku Rozrywki. Nie będziemy musieli się niczym martwić. Aby zamówić bilety można skorzystać ze strony internetowej www.wyjazdydoenergylandii.pl lub www.tours-cracow.com. Znajdziemy tu wszystkie szczegóły dotyczące podróży.