single

Nowości w Energylandii: Smoczy Gród

20 lipca 2019 roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia oddano do dyspozycji nową strefę tematyczną, powiększając tym samym łączny obszar wesołego miasteczka o kolejne 5 hektarów. Docelowo cały park rozrywki ma zajmować gigantyczną powierzchnię aż 150 hektarów. Dzięki staraniom organizatorów, Energylandia z niewielkiego lunaparku stała się największym i najbardziej nowoczesnym parkiem rozrywki w Polsce. Smoczy Gród, czyli piąta już strefa tematyczna Energylandii, to kolejny dowód na to, że właściciele nie zamierzają zwalniać tempa. Co przygotowano dla gości w tajemniczym Smoczym Grodzie?

Aranżacja

Aby dostać się do strefy Smoczego Grodu trzeba skorzystać z przejścia podziemnego. Pozwala ono szybko i bezpiecznie przemieszczać się między poszczególnymi częściami wesołego miasteczka. Już w chwili wejścia na drogę prowadzącą do Smoczego Grodu zostajemy przeniesieni w niezwykły klimat filmów i powieści fantasy. Dobiegająca z głośników muzyka otacza nas z każdej strony, sprawiając, że czujemy się jak byśmy wchodzili do jakiejś zaczarowanej krainy. Sam wygląd Smoczego Grodu nawiązuje do średniowiecznego miasteczka, pełnego magii i czarów. Wąskie uliczki, budynki wykończone kamieniem i drewnem doskonale odwzorowują średniowieczną architekturę.

Kolejka widokowa Dragon Adventure

Wchodząc do Smoczego Grodu od razu rzuci nam się w oczy niezwykła kolejka widokowa z wagonami w kształcie smoków. Kolejka jest stylizowana na wozy średniowieczne. Wagoniki poruszają się bardzo wolno, dzięki czemu możemy podziwiać okolicę z zupełnie innej perspektywy. To idealne miejsce do zrobienia pamiątkowych fotografii czy nakręcenia filmów.

Zadra – najwyższy drewniany rollercoaster na świecie

22 sierpnia 2019 roku uruchomiona została największa i najszybsza kolejka hybrydowa na świecie. Do budowy kolejki użyte zostały drewno i stal. Przejazd rozpoczyna się od wciągnięcia wagonika na wysokość 62 metrów. Zaraz po tym wagonik upuszcza stację po stromym zjeździe z nachyleniem 90°, błyskawicznie nabierając zapierającej dech w piersiach prędkości. Łączna trasa ma ponad 1300 metrów. Po drodze wagonik pokonuje serię mocnych skrętów, podczas których następują aż trzy inwersje oraz silne przeciążenia. Zadra to coś dla fanów naprawdę ekstremalnych wrażeń. Ze względów bezpieczeństwa dla atrakcji obowiązują określone ograniczenia (wiek, wzrost, waga).

Frida

W Smoczym Grodzie pomyślano również o rollercoasterze dla całej rodziny. Kolejka familijna Frida zapewnia solidny zastrzyk adrenaliny, a jednocześnie nie jest tak intensywna jak spektakularna Zadra. Wagonik porusza się w prawo i w lewo, w górę i w dół, a my mamy wrażenie, jakbyśmy momentami dosłownie odrywali się od ziemi. Ciekawe jest przy tym samo wejście do rollercoastera. Aby znaleźć się w wagoniku, uczestnicy muszą najpierw przejść przez drewniany labirynt. Korytarze wiją się w każdą stronę, a ich pokonywanie daje wszystkim niesamowitą frajdę.