single

Jak do nas dojechać?

Zator jest miejscowością znajdującą się kawałek od największego miasta w okolicy, stolicy Małopolski – Krakowa. Nie jest to duża odległość, gdyż wynosi niecałe sześćdziesiąt kilometrów, a trasa w dużej mierze przebiega po autostradzie A4. Z tego względu w Energylandii można znaleźć się szybko, nawet jeśli plany na taką aktywność pojawiły się spontanicznie

Dedykowany autobus

By w parku mógł bawić się każdy, nieważne skąd przybywa, zorganizowano specjalną linię autobusową Energylandii, kursującą na odcinkach Kraków-Zator i Zator-Kraków, którą można znaleźć pod adresem: www.dojazd.energylandia.pl. Jest to główna opcja podróży, gdyż stanowi ofertę dedykowaną dla samego parku. Autobusy są przestronne i wygodne, łatwo je poznać po nadrukowanych banerach parku. Przejazd jest szybki i wygodny, a cena w obie strony to jedyne 29 złotych. Kursy odbywają się w konkretnych dniach tygodnia i są wypisane na stronie. W momencie pisania tego artykuły jest to prawie cały tydzień, gdyż autobusy kursują codziennie od wtorku do niedzieli. Wyjazd z Krakowa odbywa się o 8.30, a powrót z Zator o godzinie 18.00. Pozwala to na spędzenie całego dnia w dobrej atmosferze i zaplanowanie wieczoru na wygodny powrót i odpoczynek w domowym zaciszu.

Inne środki transportu

Oczywiście klienci nie są zdani na tę jedyną opcję. Istnieje wiele różnych sposobów podróży, natomiast dwa są szczególnie warte uwagi. Pierwszym z nich są usługi przewoźnika ZebraBus, który kursuje z Katowic. Jest to opcja szczególnie ważna dla osób jadących z zachodu Polski. ZebraBus oferuje kilka przejazdów dziennie, rezerwacji można wygodnie dokonać na ich stronie internetowej www.zebrabus.pl, natomiast cena biletów przedstawia się następująco:
• 22 zł za osobę dorosłą (44 w obie strony)
• 20 zł za dziecko (40 w obie strony)

Zaletą tego przewoźnika są zniżki przysługujące: studentom, seniorom i bilety grupowe. Te ostatnie to aż 20% zniżki, podczas gdy przynależność do jednej z dwóch pierwszych grup uprawnia do otrzymania zniżki 10% na przejazd. Oznacza to, że koszt przejazdy może spaść do około trzydziestu złotych w obie strony. Przystanki i ulice na których rozpoczynają się i kończą przejazdy są wypisane na stronie przewoźnika i różnią się w zależności od godzin.

Istnieje również możliwość przejazdu za pomocą specjalnej kolejki do parku Energylandia. Ta turystyczna ciuchcia, to szczególna atrakcja, zwłaszcza dla dzieci, która może zabrać nawet duże grupy. Warunkiem jest zamówienie jej do przejazdu na odległość nie większą niż czterdzieści kilometrów od miejscowości Zator. Pojazd może przewieźć do pięćdziesięciu pięciu osób i świetnie się nada w przypadku zorganizowanych wycieczek, imprez tematycznych, wycieczek szkolnych czy jako część obozu dla najmłodszych.

Pozostaje naturalnie opcja dojazdu własnego. Energylandia posiada odpowiedni parking dla swoich klientów. Park mieści się pod adresem: al. 3 maja 2, 32-640, Zator. Każda prawdziwa wycieczka rodzinna znajdzie tu swoje miejsce, zarówno jako przystanek do dalszych atrakcji, jak również jako główna część wypadu z milusińskimi.
Pozostałe środki transportu wymagają stosowanych przesiadek. Okoliczne aglomeracje miejskie są punktami węzłowymi wielu połączeń kolejowych, lub samolotowych. Z miasta można również złapać taksówkę. Istnieje również kurs kolejowy, odbywający się w każdy piątek i niedzielę z Pragi. Jest to zarówno opcja przyjazdu jak i możliwość większej wycieczki, ze stolicą Czech jako kolejnym punktem przygody.