single

Jesienny power w Energylandii

Jesień to czas gdy większość z nas wraca na pełne obroty i podejmuje nowe wyzwania w szkole, na uczelni lub w pracy. Po wakacyjnym luzie musimy okiełznać na nowo naszą codzienność. Takie powroty do rzeczywistości bywają bolesne, nie powinniśmy jednak całkowicie zapominać o relaksie i odpowiednim zbalansowaniu pracy i odpoczynku. Jeśli czujemy, że warto naładować od nowa nasze akumulatory, idealnym miejscem na złapanie energii będzie największy park rozrywki w Polsce.

Jesień to też czas zabawy .

Mimo, że sezon wakacyjny dobiegł już końca to z pewnością nie będziemy narzekać na brak atrakcyjnych wydarzeń w Energylandii. Dlaczego warto wybrać się tam akurat jesienią? Mimo, że tego typu atrakcje kojarzą nam się najczęściej z letnią beztroską, a jedną z kilku części parku zajmuje wodna strefa water fun, z której korzysta się najlepiej właśnie w miesiącach letnich to jednak jest kilka powodów dla których jesienna wyprawa do wspomnianej krainy zabawy może przypaść wielu z nas do gustu.

Wyjątkowe atrakcje na wyciągnięcie ręki

Po pierwsze, jesienią mamy większą szansę na nieco mniejszą frekwencję niż w gorącym sezonie wakacyjnym. Zazwyczaj kolejki do największych atrakcji Parku są w tym okresie krótsze, możemy więc np spróbować zabawy na naszych ulubionych urządzeniach więcej niż raz. Większość atrakcji staje się wówczas bardziej dostępna. Daje to możliwość jeszcze lepszego poznania nowości jakie pojawiły się ostatnio w Energylandii, a jest co zobaczyć! Szczególnie warto udać się do nowo otwartej strefy o nazwie Smoczy Gród. Będziemy mogli poznać niesamowity baśniowy klimat magii oraz legend o smokach, a wyjątkowa aranżacja przestrzeni, zabudowań i atrakcji sprawi, że przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Główną atrakcją jaką powinniśmy tam zaliczyć jest oczywiście Zadra - największy na świecie rollercoaster o konstrukcji hybrydowej, którego głównym budulcem są drewniane rusztowania oraz stalowe szyny kolejki. O niesamowitych osiągach i ekstremalnych doznaniach jakie niesie za sobą przejażdżka Zadrą musimy koniecznie przekonać się na własnej skórze.

Oktoberfest

Jesień to także wyjątkowy czas sezonowych atrakcji oraz pokazów w największym parku rozrywki w Polsce. Już we wrześniu możemy wziąć udział festiwalu oktoberfest, dzięki któremu poczujemy klimat prawdziwej bawarskiej wioski, a pełnoletni uczestnicy zabawy będą mogli skosztować wyjątkowych smaków miejscowego piwa. W okresie tym szczególnie polecane są również pyszne dodające energii kiełbaski, które spożywa się w akompaniamencie tematycznej muzyki. Aby zdążyć na festiwal oktoberfest 2019 mamy czas jeszcze do 22 września.

Złota Polska Jesień

Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie festiwal Złotej Polskiej Jesieni, który rozpoczyna się już 23 września i trwa do 13 października. Odwiedzając w tym okresie Energylandię zobaczymy wyjątkowy wystrój całego parku przygotowany specjalnie z tej okazji. Cały Park ozdobią tysiące dyń, które w połączeniu z innymi złotymi jesiennymi kolorami wprowadzą nas w błogi nastrój. Zwiedzając Park warto również zwrócić uwagę na pokazy specjalne które mają miejsce tylko podczas jesiennego festiwalu, a także na magiczne kolorowe stroje animatorów, które z pewnością zaciekawią najmłodszych uczestników zabawy.

Halloween

Po festiwalu Złotej Polskiej jesieni przyjdzie czas na obchody Halloweeen, które odbędą się w Energylandii 26 października. W związku z tym Park znów zmieni nieco swój klimat i każdy z odwiedzających może spodziewać się dodatkowego zastrzyku adrenaliny.