single

Nowości w Parku Rozrywki Energylandia!

Największy park rozrywki w Polsce, znajdujący się w niewielkiej miejscowości Zator w województwie małopolskim, Energylandia istnieje obecnie od czterech lat. W ciągu tego czasu wiele zmieniło się w strukturze parku, który obecnie zajmuje aż 26 hektarów powierzchni oraz 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej. Jednak park nieustannie się rozwija i poszerza swoją bogatą ofertę atrakcji, skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Warto wspomnieć świeże nowości wśród atrakcji Energylandii. 

Viking Ride

Obszerna strefa wodna parku powiększyła się o nową atrakcję, którą jest Viking Ride. To świetna zabawa dla fanów wodnych rozrywek i nie tylko. Atrakcja stanowi spokojny spływ w stylizowanych łodziach wikingów. Trasa stanowi część kompleksu wioski Wikingów w Strefie Familijnej. Barwne łodzie zapewnią przyjemną, pełną urokliwych widoków podróż dla całej rodziny. 

Extreme Show

Strefa Show znana jest użytkownikom Energylandii z zapierających, wciągających w wir wydarzeń przedstawień. Extreme Show jest częścią tego magicznego świata, który został dodatkowo rozbudowany. Teraz widzowie mogą cieszyć się większą areną, liczniejszymi sprzętami i motoryzacyjnymi eksponatami oraz znacznie rozbudowanym programem profesjonalnych kaskaderów i akrobatów. 

Mega Coaster Hyperion

Mega Coaster Hyperion został stworzony we współpracy ze szwedzką firmą Intamin, będącą liderem w swojej branży. Firma, bowiem zajmuje się tworzeniem konstrukcji dużych formatów na użytek parków rozrywki. Hyperion nie zawiódł oczekiwań, gdyż jest najszybszą kolejką w Europie. Jego prędkość maksymalna osiąga 142 km/h. Wysokość także jest niesamowita, wynosząc aż 80 metrów w szczytowym punkcie, a średnio 77 m. Spadek nachylenia to aż 85 stopni, co przyprawi użytkowników o gęsią skórkę. Dodatkowo, cała trasa skrywa wiele niespodzianek, jak między innymi efekt nieważkości, obrotowe nachylenia toru czy tunele.

Speed Water Coaster

Na miłośników mocnych wrażeń oraz wodnych zabaw czeka wyjątkowa nowość, którą jest Speed Water Coaster. Ta atrakcja łączy w sobie zabawę przejażdżki wodnej z szaleństwem klasycznego rollercoastera. W trakcie przejażdżki osiąga niezwykle dużą prędkość, rozpryskując wodę na wszystkie strony. Przy wysokości aż 60 metrów jedzie z prędkością 110 km/h. Speed Water Coaster powastał dzięki firmie Intamin, podobnie jak Viking Ride oraz kilka innych atrakcji parku. Firma przoduje w swojej branży jako lider dla konstrukcji wielkoformatowych dla parków rozrywek, więc możemy być pewni wykonania atrakcji. To świetna zabawa dla starszych dzieci oraz dorosłych.
Tropical Fun

W strefie wodnej znajdziemy jeszcze jedną nowość - Tropical Fun. To dużego formatu konstrukcja, na którą składa się aż 10 zjeżdżalni. Każda zjeżdżalnia ma zupełnie inny poziom zaawansowania, a co za tym idzie inną wysokość oraz osiąganą prędkość. Na wszystkich torach zjazdy odbywają się na specjalnych pontonach - jednoosobowych lub dwuosobowych. Można, zatem zjeżdżać w parach. W ofercie parku jest obecnie kilkaset pontonów. Każdy tor kończy swój bieg spadem do spokojnego potoku, który otacza atrakcję. Jest on wąski i pozwala dryfować wolno po ekstremalnych przeżyciach. 
Energylandia jest parkiem rozrywki, który nie poprzestaje na laurach i wciąż zaskakuje nowościami. W końcu najważniejsze jest zadowolenie użytkowników, którzy chętnie testują nowe atrakcje, dające mnóstwo radości.