single

Trzy największe atrakcje w Małopolsce

 
​W Małopolsce znajduje się wiele ciekawych atrakcji i miejsc. Region ten jest skarbnicą zapierających dech w piersiach krajobrazów, niezwykłej przyrody i rzadkich zabytków. Obszar ten jest z łatwością jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w naszym kraju. Małopolska to piękne miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Plan zabytków do zobaczenia przed przyjazdem może sprawić, że zwiedzanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy listę z najlepszymi atrakcjami w województwie małopolskim.
 

ZABYTKOWY KRAKÓW

Kraków jest najważniejszym miastem regionu. Ta dawna stolica Polski jest skarbem architektury i jednym z największych ośrodków kulturalnych w kraju. Rozpocznij swoją wycieczkę po Małopolsce właśnie tutaj. Kraków ma ponad tysiącletnią historię. Sercem miasta jest majestatyczny Rynek Główny, który w całości został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Plac ten, największy w średniowiecznej Europie, zachował swoje unikalne budynki w nienaruszonym stanie. Jednymi z najbardziej znanych polskich zabytków są Ratusz, wieże Kościoła Mariackiego i Sukiennice pośrodku. Będąc na Rynku Głównym warto posłuchać hejnału, który rozlega się we wszystkich kierunkach o określonej godzinie. Ponad 600 lat temu tradycja grania hejnału jest wciąż żywa!
 
W Krakowie na turystów czekają również inne atrakcje. Należy do nich urokliwa, tajemnicza dzielnica Kazimierz z jej krętymi uliczkami, niepowtarzalną atmosferą, współistnieniem kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Godna uwagi jest także Nowa Huta, dzielnica socrealistów z budynkami wzniesionymi na potrzeby komunistycznej propagandy.
 

WIELICZKA NIEZWYKŁA KOPALNIA SREBRA

Wieliczka to kolejne ciekawe miejsce w Małopolsce. Turyści odwiedzający ten region powinni koniecznie odwiedzić to fascynujące miejsce. Główną atrakcją Wieliczki jest piękna i zabytkowa kopalnia soli. Kopalnia ta jest miejscem o niezwykłej wartości światowej. Dojazd do Wieliczki jest bardzo łatwy. Kopalnia znajduje się niecałe 16 km od centrum Krakowa. Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce jest niezapomnianym przeżyciem. Podziemne korytarze ciągną się przez ponad 300 kilometrów. Na zwiedzanie kopalni potrzeba około 2 godzin. Do wyboru jest wiele tras. Na trasie zobaczysz wiele komór, jeziora solankowe i kaplice z zachwycającymi rzeźbami.
 

ENERGYLANDIA

Małopolska oferuje więcej niż muzea i zabytki. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy dobrej zabawy w gronie przyjaciół i rodziny. Polecamy wizytę w Energylandii. Ten park rozrywki oferuje niepowtarzalną okazję do przeżycia niezapomnianych wrażeń. Energylandia w Polsce jest największym i najlepiej wyposażonym obiektem tego typu. Na terenie parku znajduje się 75 atrakcji, podzielonych na sześć specjalnych stref tematycznych: Bajkolandia (Strefa Rodzinna), Strefa Ekstremalna oraz Park Wodny. Wielogodzinna zabawa na szybkich rollercoasterach i spektakularnych wieżach swobodnego spadku.