single

Strefa familijna w Energylandii - przegląd najciekawszych atrakcji dla całej rodziny

Wizyta w Energylandii może być doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Różnorodność dostępnych atrakcji sprawia, że każdy bez problemu znajdzie tu odpowiednie miejsca do niezapomnianej zabawy, niezależnie od grupy wiekowej, do której się zalicza. Szczególnie ciekawie pod tym względem prezentują się miejsca i urządzenia dostępne w strefie familijnej dedykowanej całym rodzinom. Sprawdźmy, których atrakcji nie możemy pominąć!

Jak dobrać atrakcje?

Dla rodziców odwiedzających park rozrywki z małymi dziećmi szczególnie ważne jest poczucie bezpieczeństwa swoich pociech. W Energylandii mogą oni przyjemnie spędzić z nimi czas w miejscach dedykowanych całym rodzinom. Można tu dobierać kolejne urządzenia zwiększając ich stopień trudności lub wybierać głównie spokojniejsze atrakcje. Każde dziecko znajdzie swoją ulubioną kolejkę.

Od czego zacząć?

Na początek ciekawym doświadczeniem dla najmłodszych może być np. kolejka Frutti Loop. Jest to bardzo łagodny roller coaster dostępny nawet dla dzieci od drugiego roku życia pod opieką dorosłych. Może być to doskonałe wprowadzenie w świat kolejek górskich. Wśród innych spokojnych, ale też bardzo ciekawych atrakcji warto zwrócić uwagę np na Viking Ride. Będziemy mogli tu odbyć podróż łodzią wikingów nawiązującą do kultury i przygód wojowników z północy. Kolejnym przystankiem, który zapewni nam nieco więcej adrenaliny może być Atlantis, gdzie w specjalnych pontonach będziemy musieli zmierzyć się z rwącą rzeką.

Coraz więcej wrażeń

Bardziej wymagającą atrakcją strefy familijnej jest np. Kopalnia Złota. Otaczająca sceneria nawiązuje tu do dzikiego zachodu i czasów poszukiwaczy złotego kruszca. Możemy wczuć się w ten klimat wsiadając do łódki w kształcie pnia drzewa, która następnie zmierza w kierunku małego wodospadu. Podobny mechanizm zjazdu łodzi z wodospadu, choć w nieco większej skali znajdziemy na wodnym torze Anaconda. W każdym z tych miejsc uczucie spadania w dół połączone z tryskającą przy hamowaniu wodą pozostaje na długo w naszej pamięci.

Czas na odpoczynek

Pomiędzy zabawą na kolejnych urządzeniach możemy również odwiedzić Wioskę Wikingów oraz Wioskę Szwajcarską. Są to dwa obszary tematyczne, w których poznamy kulturę, historię i tradycje ich mieszkańców. Każda z wiosek jest także doskonałym miejscem odpoczynku, w którym będziemy mogli posilić się pysznym posiłkiem.

Coś dla najodważniejszych

Jeśli jesteśmy gotowi na bardziej intensywne emocje możemy odwiedzić Roller Coaster Dragon. Wrażenia potęgowane są tu poprzez samą konstrukcję kolejki, w której tor znajduje się nad siedzeniami użytkowników. Mimo swojej wielkości jest to bardzo bezpieczne urządzenie, dostępne już od 4 roku życia dla dzieci powyżej 120 cm wzrostu.