single

Oto park rozrywki z największą ilością roller coasterów w całej Europie!

O jakim parku mowa? Chodzi oczywiście o Energylandię, największy i najchętniej odwiedzany rodzinny park rozrywki w Polsce. To właśnie tutaj bije się kolejne rekordy, i nie inaczej było w roku 2021.

Właśnie w tym roku premierę miała nowa strefa – Aqualantis. To miejsce, które zostało stworzone na podobieństwo mitycznej Atlantydy. To właśnie tutaj znajduje się coaster, powstały we współpracy ze słynną Ekipą. Jak zawsze, nowa Strefa nie mogła obyć się bez roller coasterów – nowe premiery oznaczają jednak, że na terenie Parku jest ich już aż 18.

To istotna liczba, gdyż sprawia, że Energylandia wyprzedza Wonderland Eurasia w Turcji, gdzie znajduje się 17 roller coasterów. To sprawia, że właśnie Energylandia stała się największym parkiem roller coasterów w całej Europie. Szybko może się jednak okazać, że zostanie pobity również światowy rekord.

Sweet Valley to Strefa, która swoją premierę będzie miała w 2022 roku. Całość będzie skierowana głównie do najmłodszych gości Parku i ich rodziców, i podobnie będzie również z coasterami dostępnymi na miejscu. Będą to dwa familijne roller coastery - Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Sprawia to jednak, że na terenie całego parku będzie ich aż 20, i jeżeli inne Parki w tym czasie również nie zaprezentują swoich premier, to właśnie Energylandia już w 2022 stanie się największym parkiem roller coasterów na świecie.
Widać więc, że mit dotyczący wysokiej jakości oferowanej tylko przez europejskie, lecz znajdujące się poza Polską, parki rozrywki, zostaje doszczętnie zniszczony. Energylandia prezentuje światowy poziom, a atrakcje w niej dostępne konstruowane są przy współpracy z renomowanymi firmami, współpracującymi również z najbardziej znanymi parkami rozrywki na Świecie.

Sama Energylandia staje się jednak również coraz bardziej rozpoznawalna, a świadczy o tym m.in. 8 miejsce w TOP 10 Google-a w Europie, wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych na terenie Europy!