single

Gorąca końcówka lata. Spędź ją w Energylandii

Koniec sierpnia to czas gdy większość z nas coraz częściej skupia się na obowiązkach i wyzwaniach jakie czekają na nas w ostatnim kwartale roku. Dłuższe wakacyjne wyjazdy przeważnie są już za nami, pozostaje jedynie dzielić się ze znajomymi zdjęciowymi wspomnieniami oraz pielęgnować opaleniznę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zanim wrócimy na dobre do szkoły, pracy lub na uczelnię dodać sobie jeszcze nieco energii na końcówkę lata. Idealnym miejsce na taki szybki wyjazd jest największy park rozrywki w Polsce.

Relaks na wyciągnięcie ręki

Nikt z nas nie lubi powrotu do szarej codzienności. Zwłaszcza gdy za oknem panuje piękna pogoda, która sprzyja kolejnym podróżom i relaksowi na świeżym powietrzu. Jeśli wiemy, że za jakiś czas luźna atmosfera w pracy zmieni się pod wpływem kolejnego wymagającego projektu lub czeka nas gorący okres związany ze szkołą lub studiami nie marnujmy ani chwili, aby do maksimum wykorzystać sprzyjające okoliczności do wypoczynku. Warto na taki szybki wyjazd namówić także swoją paczkę znajomych, sympatię lub rodzinę, aby cieszyć się wspólną zabawą w grupie. Jeśli mieszkamy w Krakowie, Katowicach lub w pobliżu tych miast mamy szczególnie ułatwione zadanie, aby szybko dostać się do Zatoru gdzie znajduje się Energylandia. Jeśli nie chcemy podróżować samochodem mamy wówczas możliwość wygodnego dotarcia na miejsce dedykowanym autokarem lub pociągiem superREGIO. 

Wyjątkowy czas, wyjątkowy park

Warto zaznaczyć, że jeśli naszą wycieczkę uda nam się odbyć w ostatnich dniach sierpnia będziemy jeszcze mogli skorzystać ze specjalnego tańszego wariantu biletu wstępu. Jeśli natomiast pobyt zaplanujemy na wrzesień możemy liczyć na dodatkowe atrakcje związane z obchodzonym w tym okresie świętem Oktober Fest. Nie zabraknie charakterystycznych bawarskich motywów, klimatycznej regionalnej muzyki, a dla wszystkich pełnoletnich gości będzie pod dostatkiem pysznego, zimnego piwa. Miłośnicy złotego trunku i wspólnego biesiadowania koniecznie powinni odwiedzić wówczas Park. Przy okazji warto spróbować przysmaków lokalnych restauracji oraz punktów gastronomicznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie czy będziemy mieć ochotę na wspólny obiad ze znajomymi czy na szybką przekąskę. Znajdziemy tu specjały kuchni polskiej, azjatyckiej, włoskiej lub meksykańskiej.

Moc atrakcji na gorące dni

Prawdziwym celem naszej podróży są jednak dostępne w Energylandii niepowtarzalne atrakcje. Jeśli w czasie naszego pobytu spodziewamy się upalnej pogody, co często ma miejsce pod koniec lata, warto rozważyć spędzenie chociaż części naszego czasu w wodnych strefach Water Park oraz Tropical Fun. Znajdziemy tam idealne warunki, aby ochłodzić się i zrelaksować w gorący dzień. Możemy skorzystać z licznych basenów z fontannami, biczami wodnymi oraz wodospadami. Odpoczynek zapewnią nam dostępne na miejscu leżaki plażowe. W najbliższym barze wybierzemy swoje ulubione drinki, a także zjemy pyszną pizzę lub inne szybkie przekąski. Warto także poznać tutejsze unikatowe zjeżdżalnie takie jak np Kamikaze, która działa na zasadzie zapadni, po otwarciu której spada się pionowo w dół z wysokości ok 15 metrów, rozwijając prędkość do 60 km/h. Miejscem wartym zaliczenia w grupie znajomych jest też zjeżdżalnia Tropical Splash, gdzie na 6 torach tej samej długości możemy zorganizować szybki wyścig.