Co to są implanty i w jaki sposób się je zakłada?

Stomatologia, podobnie jak inne dziedziny medycyny w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Zabiegi, które jeszcze w połowie ubiegłego stulecia pozostawały wyłącznie w sferze marzeń obecnie są na porządku dziennym i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. Choroby jamy ustnej coraz częściej dotykają nawet bardzo młode osoby. Naukowcy wiążą ten fakt z prowadzeniem niezdrowego trybu życia, na który składają się między innymi niewłaściwa dieta oraz brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Czynniki te prowadzą do rozwoju wielu chorób, w wyniku których stopniowo pogarsza się stan uzębienia człowieka. Choroby takie jak na przykład próchnica, które są nieleczone mogą z czasem prowadzić nawet do usunięcia zęba. Obecnie najskuteczniejszą i najbardziej popularną metodą na uzupełnianie ubytków w uzębieniu jest implantologia. Właściwie dobrany implant nie powinien kolorem odbiegać od ogółu uzębienia. Będzie on również bardzo wytrzymały i o wiele wygodniejszy niż proteza. Składa się on z dwóch części – sztucznego korzenia wpuszczanego w dziąsło o rozmiarze zbliżonym do korzeni naturalnych zębów (jest to tak zwany implant właściwy) oraz sztucznej korony zęba mocowanej do implantu.

Samo zakładanie implantu nie należy do prostych zabiegów, dlatego powinno być dokonywane wyłącznie przez doświadczonych lekarzy stomatologów (dentysta-stomatolog.com > Rzeszów). Składa się ono z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na wywierceniu otworu w dziąśle, w który następnie wkręca się śrubę mocującą implant. Kolejnym etapem jest przygotowanie dziąsła pod założenie korony. W tym celu odpowiednio się je modeluje oraz umieszcza się na nim śrubę przyspieszającą zasklepianie się ran. Po upływie około dwóch tygodni od drugiej wizyty można przystąpić do finalnego etapu polegającego na przymocowaniu do implantu korony zęba. Może być ona wykonana między innymi z metalu, akrylu lub porcelany. Jeżeli w wyniku niewłaściwej diety lub zaniedbań w higienie jamy ustnej pojawiły się u ciebie ubytki w uzębieniu, a zależy ci na zdrowym uśmiechu, to czym prędzej skontaktuj się z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w implantologii (wikipedia.org). Oferty poszczególnych gabinetów możesz porównać wpisując w pole wyszukiwarki internetowej frazę: dentysta Rzeszów lub stomatolog Rzeszów. Pamiętaj, aby przy wyborze gabinetu nie kierować się wyłącznie ceną zabiegu, ale zwróć również uwagę na opinie o danym lekarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>